Denník N

O novú stranu a jej lídra si robí starosti Bašternákov podnájomník (udalosti týždňa)

Štrasser, Bezák, Šeliga, Koščová Stach a Korda vyberajú udalosť a prešľap týždňa.

Ján Štrasser, spisovateľ

Udalosť týždňa

Áno, avízo Andreja Kisku, že zakladá politickú stranu, je udalosťou týždňa, ale to je tak asi všetko, čo sa o tom dá v tejto chvíli povedať. Náznaky o koalícii s PS a Spolu sú povzbudivé, obavy SaS, OĽaNO a KDH sú pochopiteľné.  R. F. sa vzápätí vrátil od medveďov, kam zaliezol po facke, ktorú Smer utŕžil v prezidentských voľbách, aby zvestoval svetu, že „prichádza nový kohút“ a na „pravicovom smetisku sa budú musieť viacerí pomestiť“. Je to milé, že o novú stranu a jej lídra si robí starosti Bašternákov podnájomník a doživotný nositeľ štátnej ochranky, ktorý sa len toť stal novým kohútom na extrémistickej skládke toxického odpadu.

Prešľap týždňa

Pri každom návrhu zákona z „dielne“ SNS si spomeniem na ich volebné heslo  „Hrdo, odborne, slušne“ a zakaždým sa uistím, že v strednom slove sloganu je chyba – namiesto „b“ tam má byť „p“ (O prvom a treťom slove škoda slov.) Brusel prinútil Danka zrušiť nezmyselný návrh zákona o osobitnom odvode pre obchodné reťazce a kapitán to urobil spôsobom sebe vlastným: Ctrl C → Ctrl V. Darmo je: raz PLGr., navždy PLGr.

Podcenená udalosť

Naozaj je dôležité zisťovať, či Fico telefonoval alebo netelefonoval s mafiánom Vadalom, ak za rok aj štvrť – pozor, citujem titulok z jedného slovenského denníka! – „Ficova Majka volala s Vadalom 452-krát“?

 

Braňo Bezák, podcasty Denníka N, hudobník

Udalosť týždňa

Bol to prezidentský týždeň. Vďaka zvolenej prezidentke sa Slovensko ocitlo v centre pozornosti  západného a demokratického sveta. Také sa nám naposledy stalo, keď Sulík išiel hlavou proti eurovalu. Vtedy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Udalosti týždňa

Teraz najčítanejšie