Denník N

Newsfilter: Aj Andrej Danko môže mať niekedy pravdu

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Cudzie hymny sa môžu spievať aj naďalej, ale koalícia sporný zákon aj tak prerobí. 2. Matovič hovorí, že prepis údajnej nahrávky jeho rozhovoru s Kočnerom je podvod. 3. Plastový riad si už v roku 2021 nekúpime.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Veľa kriku (zrejme) pre nič

Štvrtkové hlasovanie o zákonoch o štátnych symboloch malo v piatok nečakanú dohru. Postarali sa o ňu predsedovia koaličných strán Béla Bugár a Andrej Danko, ktorí sa síce zhodli na tom, že tu čosi nehrá, ale inak akoby rozprávali o iných zákonoch.

Bežný šlendrián. Bugár ešte dopoludnia povedal, že do zákona sa dostalo jedno ustanovenie o hymnách cudzích štátov, ktoré nepatrí do Európy, hlavne keď píšeme 21. storočie, a že túto chybu poslanci opravia po tom, ako prezident zákon vráti. Bugár hovoril, že sa s ním rozprával a že prezident zákon vráti.

Samotný Kiska ešte predtým oznámil, že sa na neho so žiadosťou o vrátenie zákona obrátili aj predstavitelia iných koaličných strán a pripomenul poslancom, že by bolo oveľa lepšie, keby venovali väčšiu pozornosť už príprave zákona.

Dopoludnia sa tak mohlo zdať, že šlo o kombináciu zlomyseľnosti poslancov za SNS a nepozornosti stovky ďalších zastupiteľov, ktorá na čas vyústila do niečoho, čo predseda Mosta nazval „veľmi nebezpečnou hrou“, no nakoniec sa to na májovej schôdzi skončí úspešným reparátom. Napokon, také niečo sa už pomaly v NR SR stáva rutinou.

Žiadna chyba nebola, ale napravíme ju. No nebol by to Andrej Danko, aby pár hodín po tom neprišiel s vlastnou verziou udalostí. Tiež začal s 21. storočím, kam podľa neho zasa nepatrí to,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie