Denník N

Newsfilter: Aj Andrej Danko môže mať niekedy pravdu

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Cudzie hymny sa môžu spievať aj naďalej, ale koalícia sporný zákon aj tak prerobí. 2. Matovič hovorí, že prepis údajnej nahrávky jeho rozhovoru s Kočnerom je podvod. 3. Plastový riad si už v roku 2021 nekúpime.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Veľa kriku (zrejme) pre nič

Štvrtkové hlasovanie o zákonoch o štátnych symboloch malo v piatok nečakanú dohru. Postarali sa o ňu predsedovia koaličných strán Béla Bugár a Andrej Danko, ktorí sa síce zhodli na tom, že tu čosi nehrá, ale inak akoby rozprávali o iných zákonoch.

Bežný šlendrián. Bugár ešte dopoludnia povedal, že do zákona sa dostalo jedno ustanovenie o hymnách cudzích štátov, ktoré nepatrí do Európy, hlavne keď píšeme 21. storočie, a že túto chybu poslanci opravia po tom, ako prezident zákon vráti. Bugár hovoril, že sa s ním rozprával a že prezident zákon vráti.

Samotný Kiska ešte predtým oznámil, že sa na neho so žiadosťou o vrátenie zákona obrátili aj predstavitelia iných koaličných strán a pripomenul poslancom, že by bolo oveľa lepšie, keby venovali väčšiu pozornosť už príprave zákona.

Dopoludnia sa tak mohlo zdať, že šlo o kombináciu zlomyseľnosti poslancov za SNS a nepozornosti stovky ďalších zastupiteľov, ktorá na čas vyústila do niečoho, čo predseda Mosta nazval „veľmi nebezpečnou hrou“, no nakoniec sa to na májovej schôdzi skončí úspešným reparátom. Napokon, také niečo sa už pomaly v NR SR stáva rutinou.

Žiadna chyba nebola, ale napravíme ju. No nebol by to Andrej Danko, aby pár hodín po tom neprišiel s vlastnou verziou udalostí. Tiež začal s 21. storočím, kam podľa neho zasa nepatrí to,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie