Denník N

Vyzerá to lákavo, ale nie je to vždy ideálne. Dve mamy opisujú, ako pracujú z domu

Ilustračné foto - Flickr.com/Peter Clark
Ilustračné foto – Flickr.com/Peter Clark

Práca z domu vám umožní byť paňou svojho času ako v prípade Adriany, ale taktiež sa môžete stať otrokyňou bonusov a kreditov, ako to zažila Zora.

Mama troch detí Adriana do práce nechodí už 14 rokov, ale to neznamená, že nepracuje. Žena žijúca v malej dedine pri Prahe je v pracovnom kolotoči stále.

„Dva týždne po narodení prvej dcéry som si domov zobrala zákazku. Len tak pokusne, ako to pôjde. Išlo to výborne, tak som pri tomto modeli skĺbenia kariéry a detí zostala,“ hovorí.

Adriana je prekladateľka a tlmočníčka z vietnamčiny, o prácu nemá núdzu. „Vietnamci sú v Česku pomerne veľká menšina a aj z povahy toho, čím sa tu väčšinou živia, vyplýva, že služby prekladateľa potrebujú často – na preklady dokumentov na udelenia pobytu, na živnosti, zmluvy či colné záležitosti a podobne,“ opisuje.

Vzniklo to z nudy

Štyridsaťštyriročná žena pôvodne ani nesnívala, že bude pracovať z domu. Pred narodením prvej dcéry pracovala ako tlmočníčka v personálnej agentúre, pomáhala aj švagrinej, ktorá má realitnú kanceláriu a prenajíma obchodné priestory a sklady.

„Nechcem byť necitlivá k iným ženám, ktoré

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie