Denník N

Týždňový newsfilter: Prichádza Andrej Kiska 2.0, má sa ešte čo učiť

Andrej Kiska. Foto N - Vladimír Šimíček
Andrej Kiska. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Spustili sa procesy, po ktorých vznikne celkom nová opozícia. 2. Fico odblokoval Ústavný súd, ale nie dosť. 3. SNS pokračuje v sebapoškodzovaní.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Spustili sa procesy, po ktorých vznikne celkom nová opozícia

Prezidentské voľby ako hlavnú politickú udalosť expresne rýchlo vystriedali iné novinky. Ich hlavnou postavou je Andrej Kiska, budúci predseda politickej strany s ambíciou stať sa premiérom.

Svoju stranu bude spočiatku financovať sám. Hovorí, že by malo ísť o menej ako milión eur a výsledkom má byť strana stredu. Po čase prijme podporu od iných. Spomína sa spolumajiteľ Esetu Anton Zajac, ktorý je zároveň jedným zo šiestich investorov v Denníku N.

Kiska počas týždňa poskytol rozhovory, iní poskytli rozhovory o ňom a výsledný dojem je nasledovný – naozaj ide naplno do straníckej politiky, ale vidno, že skúša disciplínu, v ktorej je nováčikom. Nevítajú ho žiadne ohňostroje, no v prospech úspechu jeho projektu hovoria čísla z prieskumov.

Kiskove rozhovory

Súčasný prezident mal doteraz pod úplnou kontrolou svoje verejné výstupy. Do debát nechodil, a ak už niečo verejne povedal, bolo to uvážené a vopred pripravené. To je v politike obrovská výhoda.

Na SME a hlavne v Markíze sa preukázalo, že je omnoho ťažšie, keď musíte odpovedať na otázky, na ktoré by ste radšej neodpovedali.

Do tejto kategórie patria dva okruhy tém. Kiska nechce hovoriť o

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie