Denník N

Newsfilter: Kotlebovci zatiaľ prežili. To nie je dobré znamenie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Najvyšší súd o ĽSNS rozhodne až o tri týždne. 2. Fico a Pellegrini sa dohodli na novom ministrovi financií. 3. Tóth priťažil Kočnerovi aj v kauze zmenky.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Rozsudok padne o tri týždne

Kto čakal, že ĽSNS čaká na Najvyššom súde – povedané ich slovníkom – krátky proces, musel zostať sklamaný. Kotlebovci sa už nedali nachytať ako pred trinástimi rokmi so Slovenskou pospolitosťou. Dnes vedia, ako svoje názory zastierať, majú právnikov, záložnú stranu, uhladenejšie správanie, racionálne sa tváriace argumenty a tvrdia, že vlastne nerozumejú symbolike a slovám, ktoré šíria. Ničomu z toho síce nemusíme veriť, ale zatiaľ im to určite pomohlo – minimálne dosiahli to, že pojednávanie odročili na 29. apríla.

A nielen to. Kotlebova strana, ku ktorej sa dnes prikláňa stále viac voličov s mainstremovejším profilom a ktorá má oveľa väčší priestor v médiách i na sociálnych sieťach, dokázala tiež zmobilizovať stovky prívržencov, ktorí vodcu prišli podporiť pred budovu súdu i pred budovu generálnej prokuratúry. A drzo ukazovali, že celá obhajoba bola len jedna veľká kamufláž.

Dve tváre Kotlebu. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie