Vodič električky nechal matku ponižujúco vystúpiť a nastúpiť druhými dvermi

Staré električky nemajú kamery, dopravný podnik však verí vodičovi.

Katarína Podstrelencová je matka s malým dieťaťom. Keď sa v centre mesta rozhodla na presun s malým dieťaťom v kočíku prvýkrát v živote použiť električku, ani jej nenapadlo, že v nevedomosti robí chybu.

Stalo sa tak v marci tohto roka okolo pol jedenástej doobeda.

„Mala som problém vôbec prejsť cez poškodený priechod pre chodcov, ktorý vyzeral ako Taxis na Veľkej pardubickej, a tak som bez špeciálneho rozmýšľania zadným vchodom nastúpila do poloprázdnej električky.“

Bol tam voľný priestor, kočík zabrzdila, ale vôbec netušila, „že na nástup pre kočíky sú dedikované konkrétne dvere“.

Po dvoch zastávkach za ňou prišiel šofér a „arogantne mi povedal, že mám okamžite vystúpiť a nastúpiť správnymi dverami. Kričal, či neviem čítať a neovládam piktogramy. Stála som tam ako obarená, ospravedlňovala som sa, že som o tom nevedela, on však len podráždene oznámil, čo mám urobiť, otočil sa, odišiel a zavrel sa v kabíne. Meno mi napriek slušnej prosbe neprezradil“.

Katarína Podstrelencová si odfotila kabínu vodiča, ktorý sa podľa nej nesprával slušne.
Katarína Podstrelencová si odfotila kabínu vodiča, ktorý sa podľa nej nesprával slušne.

Prečo nemohla prejsť vozidlom?

Podstrelencová požiadavku vodiča považovala za nemiestny žart, keďže kočík aj dieťaťom váži viac ako 23 kilogramov, električka nebola bezbariérová, ale so schodíkmi, a do prednej časti sa dalo prejsť aj interiérom vozidla.

„Neboli obsadené ani všetky miesta na sedenie, ľudia v električke nestáli, čiže prechodom by som nikoho neobmedzila.“

Jej argumenty však nezabrali, naopak, pridali sa nervózne pokriky starších cestujúcich, že kvôli nej bude električka meškať. V strese preto poprosila mladého muža, aby jej pomohol s kočíkom vystúpiť von, prejsť okolo električky a znovu nastúpiť.

„Celé to bolo strašne ponižujúce. Sama by som nemala šancu dieťa preniesť. Keby si vodič vyskúšal, aké to je – opakovane nakladať kočík na tie úzke schodíky a znovu ho z nich vykladať, možno by sa nesprával ako vo štvrtej cenovej.“

Matka pritom jednoznačne uznáva svoju chybu, že nastúpila nesprávnymi dverami, nepáči sa jej len neempatické konanie vodiča, ktorý mohol postupovať inak. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Prvá kniha od Karola Sudora Ešte raz a naposledyViac info

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |