Denník N

Logo Odkaz MMŠOdkaz MMŠ: O mäse zo zemiakov a múky, ktoré chutí ako ozajstné a už čoskoro môže obmedziť masový chov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Pat Brown možno naozaj zachráni planétu pred katastrofou. Tento 64-ročný vedec už má za sebou veľké úspechy, okrem iného objavil so svojím tímom mechanizmus, ktorým sa vírus HIV dostáva do buniek ľudského tela.

Ale v roku 2010, ako píšu Financial Times, sa rozhodol, že objaviť napríklad príčiny rakoviny či Alzheimera sú príliš malé výzvy, lebo ľudstvo čelí oveľa vážnejšej hrozbe – a tou je zmena klímy. A jedným z faktorov otepľovania je masová produkcia mäsa, lebo chov dobytka súvisí s produkciou skleníkových plynov, nehovoriac o ničení pôdy a vody.

Pat Brown si uvedomil, že žiadnou reguláciou ani výchovou nezmení ľudské správanie a túžbu ľudí jesť mäso. Sám je síce už 50 rokov vegán (a maratónec), ale možno práve preto vie, že patrí k výnimkám. Je však presvedčený, že problém má riešenie: vyrobiť mäso, na ktoré nepotrebujete zvieratá. Podstatou je objaviť tajomstvo, ktoré robí chuť mäsa takou výnimočnou.

V roku 2011 založil v Silicon Valley spoločnosť Impossible a našiel investorov, ktorí boli ochotní vložiť stovky miliónov dolárov do projektu, ktorý ak uspeje, môže im zarobiť závratné sumy. Jedným z investorov je aj Bill Gates.

A Pat Brown s tímom vedcov sa pustil do práce. Našli svätý grál chuti prirodzeného mäsa – je ním

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Odkaz MMŠOdkaz MMŠ

Martin M. Šimečka každý pracovný deň vyberá zaujímavý text zo svetových médií a vysvetľuje, čo je na ňom fascinujúce.

Komentáre

Teraz najčítanejšie