Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Sulík vytiahol na PS, Spolu a Kisku príbeh o gazdovi

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Sulík už vie, ako na PS/Spolu a Kisku. 2. Prezident vymenuje troch sudcov a nastane chaos. 3. Dvaja Taliani sú obvinení, ale na Mochovce budeme platiť ďalej.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Sulík už vie, ako na PS/Spolu a Kisku

Richard Sulík musí byť nervózny. Jeho SaS má desať rokov a z toho len necelé dva bola na celoslovenskej úrovni pri moci. Ešte pred niekoľkými týždňami bola dlhodobo najsilnejšou opozičnou stranou a Sulík ako jej predseda dostával otázky, či chce byť premiérom.

Teraz sa musí pozerať, ako ho v prieskumoch dobiehajú alebo predbiehajú kotlebovci, koalícia PS a Spolu a ako si na pozíciu premiéra robí nárok dosluhujúci prezident Andrej Kiska, ktorý ešte ani len nezaložil stranu.

Z rozhovoru pre Denník N je zrejmé, že takýto zvrat ho veľmi neteší, ale zároveň sa ukazuje, ako sa najmä voči PS a Spolu či Kiskovi bude vymedzovať. Podotknime, že úplne férovo.

Pamätáte si ešte gazdu. Sulík chápe, že emočná vlna z víťazstva Zuzany Čaputovej ešte nejakú chvíľu bude živiť Progresívne Slovensko a tiež Spolu Miroslava Beblavého, koalíciu dvoch nových strán, ktorá môže uhrať veľmi dobrý výsledok v eurovoľbách.

Ak sa im to podarí, budú mať o dôvod navyše vytvoriť koalíciu aj pre parlamentné voľby. Nie kvôli Sulíkovi, ale najmä kvôli Kiskovi.

A v tomto si Sulík s nimi rozumie, keď o Kiskovi hovorí, že je rozbíjač pravice, vraví

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie