Denník N

Sulík: Prezidentské voľby mohli dopadnúť aj horšie

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Robert Mistrík mohol s odstupovaním počkať, s Marošom Šefčovičom som skončil, lebo sa znížil na úroveň Blahu, do frakcie talianskeho populistu nevstúpim, ale Borisa Kollára z budúcej spolupráce nevylučujem, hovorí predseda SaS a končiaci europoslanec.

Podľa posledných prieskumov Focusu a AKO nie ste lídrom opozície. V prvom prípade je lídrom Kotleba, v druhom Štefunko s Beblavým. Prečo vás predbehli?

To je otázka pre politológov. Celé roky však hovorím, že prieskumy netreba preceňovať. Hovorím to, keď sú v náš prospech, ale aj keď sú menej v náš prospech. Aktuálne sú také, aké sú, ale bič plieska na konci. O desať mesiacov budú voľby a potom uvidíme, kto aký výsledok dosiahne. Bude rozhodovať nielen to, kvôli komu je tu nejaký ošiaľ, ale aj to, kto má aký program, skúsenosti, kto je ako pripravený.

Podporili by ste predčasné voľby, pokiaľ by neboli v lete?

Podporili by sme akékoľvek predčasné voľby.

V októbri ste o Andrejovi Kiskovi napísali: „Ak len založí ďalšiu stranu v poradí, bude ďalším rozbíjačom pravice, lebo sa môže stať, že viacero iných strán stlačí pod hranicu zvoliteľnosti.“ Prezident nedávno definitívne oznámil, že založí stranu. Je už podľa vás rozbíjačom pravice?

Áno. Samotné založenie ďalšej novej, už tretej strany rozbíja

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

SaS

Slovensko

Teraz najčítanejšie