Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kiska musel vybrať do kľúčovej funkcie neznámeho človeka

Nový predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan. Foto N – Vladimír Šimíček
Nový predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Novým predsedom Ústavného súdu sa stal advokát Ivan Fiačan. 2. Pellegrini a Danko útočia na Kisku za chybu koalície. 3. Hrozí, že maďarskí voliči nebudú mať po voľbách v parlamente zastúpenie.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

Prihláste sa na odber podcastov Denníka N: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Fiačan. Ivan Fiačan

A štvrtým najvyšším ústavným činiteľom sa stáva… Ivan Fiačan, ktorý sa o tom, že ho prezident vymenuje na post predsedu Ústavného súdu, dozvedel len niekoľko minút pred samotným aktom.

Samozrejme, to nijako neznižuje význam postu, ktorý bude zastávať, ani jeho osobu. Ale ukazuje to, že Slovensko je stále krajinou neobmedzených možností, kde podobne ako v porevolučných časoch stále existuje možnosť, aby sa na špičkové posty v štáte vyšvihli ľudia, o ktorých ešte pred pár mesiacmi nielen širšia verejnosť, ale ani ich volitelia vôbec nič nevedeli.

Lepšia kvalifikácia, čudná kauza.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie