Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Keby boli voľby dnes, nemáme šancu na vládu bez veľmi zlého kompromisu

Richard Sulík a Robert Fico Foto - TASR
Richard Sulík a Robert Fico Foto – TASR

1. Druhý prieskum za sebou potvrdzuje dramatické posuny v popularite strán. 2. Kremeľ poslal Rezníkovi z RTVS zdravicu k Veľkej noci. 3. Pellegrini zvažuje stámiliónový nemocničný obchod s Pentou.

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Druhý prieskum za sebou potvrdzuje dramatické posuny v popularite strán

V druhom prieskume za sebou sa Smer dostal pod 20 percent a SaS za koalíciu PS/Spolu. Najskôr také čísla namerala agentúra AKO, teraz veľmi podobné priniesol Focus. Vyšlo mu, že Smer by v tejto chvíli dostal 19 percent (pred mesiacom 22) a SaS desať (pred mesiacom 11).

U Fica sa môžu utešovať, že stále v prieskume vedú. No ak to takto bude pokračovať ďalej, nemusí byť ďaleko chvíľa, keď aj to prestane platiť.

U Richarda Sulíka na tom nie sú omnoho lepšie. Klesli až na štvrté miesto za fašistov a hlavne PS/Spolu. Novej koalícii Focus nameral 13 percent a už je na druhom mieste. V druhom prieskume za sebou tak má demokratická opozícia iného lídra, než na akého sme boli roky zvyknutí.

A to sa ešte v závetrí chystá strana Andreja Kisku, ktorá pomery zmení ešte viac.

Niet sa z čoho tešiť

Percentá z prieskumu na niekoho môžu pôsobiť povzbudzujúco. Aby nebola radosť predčasná, treba ich prepočítať na mandáty. Výsledný obraz je viac než smutný.

Súčasná

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie