Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Husáka bude v RTVS obhajovať skutočný komunista

Na zjazde KSS v marci 1986 nesmel chýbať Gustáv Husák, ale ani pionieri. Foto – TASR
Na zjazde KSS v marci 1986 nesmel chýbať Gustáv Husák, ale ani pionieri. Foto – TASR

1. Rádiotelevízia si pri Najväčšom Slovákovi dala ďalší vlastný gól. 2. Politici odsudzujú sledovanie novinárov a tvrdia, že polícia už koná. 3. Podľa Lipšica mal Kočner informácie o vyšetrovaní a dôkazov proti nemu je veľa.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Stretnú sa prvý tajomník a predseda KSS

Televízna anketa Najväčší Slovák to má ťažké od samého začiatku, a nielen preto, že k nám prišla sedemnásť rokov po britskej premiére, keď bol tento formát ešte neopozeraný.

Začala sa upútavkou, v ktorej sa objavil aj Jozef Tiso, čo vyvolalo vlnu kritiky, na ktorú RTVS odpovedala jeho vylúčením z ankety. Keď sa potom do finálovej desiatky ako jediná žena dostala Marika Gombitová, požiadala, aby ju do programu nezaraďovali.

A potom prišli portréty a diskusie o jednotlivých finalistoch. Raz vydarenejšie, niekedy také, že si to finalisti hádam ani nezaslúžili, ako sa to ukázalo napríklad v prípade Alexandra Dubčeka, ktorému sa dostalo pochybnej cti, aby ho v televízii obhajoval – povedzme – v problematike nie úplne zorientovaný hokejista Jozef Golonka.

Ak ste si však pri ňom povedali, že to už nemôže byť horšie, bola to chyba. Posledného finalistu – Gustáva Husáka – totiž podľa tlačovej správy RTVS bude v stredu obhajovať historik a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie