Denník N

Danko narúša tradičnú výchovu (posledné slová Braňa Bezáka)

Pozvánka na Gender Swap a Andrej Danko. Foto – študenti GJH a N – Tomáš Benedikovič
Pozvánka na Gender Swap a Andrej Danko. Foto – študenti GJH a N – Tomáš Benedikovič

Štyri postrehy z týždňa, v ktorom som zistil, že Colotka úplne nezomrel, Pellegrini má usilovných komunikátorov, Danko nie je konzervatívec a študenti patria do školy aj na námestia.
A k tomu tipy na počúvanie, pozeranie a čítanie.

Utorok:

Pri mene Peter Colotka sa okamžite vraciam do detstva. Do kuchyne, v ktorej bez prestávky hral „tranzistorák“, ktorý naši vyhrali v súťaži s pôvabným názvom Maturita odborára. Z tranzistoráka znelo Colotkovo meno rovnako často ako Gottove pesničky.

Možno to bolo častým opakovaním alebo tým, že nejde o úplne bežné priezvisko, ale toto meno sa pre mňa stalo symbolom doby, keď sa v škole hovorilo niečo iné ako doma a sklenená fľaša Coca-Coly bola v mnohých rodinách uchovávaná ako mystický dôkaz existencie lepšieho sveta, ako bol ten náš socialistický.

Peter Colotka zomrel. Nech mu je zem ľahká. Aj by sa chcelo napísať, že doba, ktorú reprezentoval, zomrela dávno, veď jeho meno sa z toho ešte stále fungujúceho tranzistoráka už dávno neozýva. Ale potom sa človek dočíta, že si v televízii budeme môcť pozrieť, ako súčasný predseda KSS bude obhajovať Gustáva Husáka.

Streda:

Za ostatný týždeň bolo o Petrovi Pellegrinim celkom počuť:

Nešikovne komentoval horiaci Notre-Dame.

Ohlasoval s Rašim protibyrokratický balíček.

Odsudzoval sledovanie novinárov Kočnerovým komandom.

Predvádzal sa s absurdne veľkým korbáčom.

Kondoloval obetiam teroristického útoku na Srí Lanke.

Ukazoval rétorické svaly po rokovaní s Pentou o novej nemocnici.

Oznámil, že sa stretne s Donaldom Trumpom.

Čo za ten čas robil Robert Fico, nevieme. Ale vieme, čo by mal robiť. Mal by sa obávať Pellegriniho komunikačného oddelenia.

Štvrtok:

V niektorých veciach som celkom konzervatívny. Keď si napríklad študenti gymnázia chcú vyskúšať, aké je to byť opačným pohlavím, mali by sa k tomu v súlade s tradičným prístupom k výchove vyjadrovať ich rodičia a učitelia, nie predseda Národnej rady.

Zasahovanie štátnej moci do výchovného procesu je v rozpore s našou kultúrou vzdelávania a tradičnými hodnotami akademickej slobody.

Preto konzervatívna reakcia na Dankovo miešanie sa do vecí Spojenej školy Novohradská by mala vyzerať takto:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Posledné slová Braňa Bezáka

Komentáre, Nezaradené

Teraz najčítanejšie