Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Obhajcovia biskupa Chautura odteraz majú pred očami konkrétnu obeť

Vladyka Milan Chautur počas liturgie na Veľký štvrtok v apríli 2019. Foto - tasr
Vladyka Milan Chautur počas liturgie na Veľký štvrtok v apríli 2019. Foto – tasr

1. Prehovorila žena, ktorá obvinila z obťažovania biskupa Chautura. 2. Kotlebovo víťazstvo je menšie ako prehra Slovenska. 3. Fico sa po čase ukázal v slabej forme.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský.

Najbližší Newsfilter si prečítajte v stredu večer.

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Prehovorila žena, ktorá obvinila z obťažovania biskupa Chautura

Viac ako pol roka po zverejnení obvinenia zo sexuálneho zneužívania voči gréckokatolíckemu biskupovi Milanovi Chauturovi prehovorila žena, ktorá bola pred desiatkami rokov jeho obeťou. Prípad mediálne otvorili Karol Sudor a Miroslav Kocúr v rozhovore v septembri 2018 bez pomenovania obete či vinníka, meno biskupa však bolo už onedlho známe a získalo si širokú podporu v cirkvi a medzi veriacimi.

Ľudia neuverili. Kým sa biskupa zastávala cirkev a tisícky ľudí podpisovali petíciu na jeho podporu, Martina O’Connor mala dôvod byť nešťastná. Ako dnes hovorí, stalo sa presne to, z čoho mala strach už ako dieťa, keď ju Chautur obchytkával v jej izbe: bála sa, že keď to povie, ľudia jej neuveria.

No tí, čo pred mesiacmi postovali na sociálne siete hashtag #vladykusinedame, to teraz pri obhajovaní svojho biskupa majú o dosť ťažšie. Proti ich dôvere už stojí otvorená, presná a veľmi presvedčivá spoveď konkrétnej ženy.

Mala som šesť rokov. Pri čítaní toho, ako Martina O’Connor prežívala obťažovanie a ako sa s tým roky nevedela vyrovnať, narazia vladykovi priatelia na moment, keď rozprávanie obete akoby časovo nesedelo. Martina O’Connor na jednej strane opakuje, že ju Chautur obťažoval od jej

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie