Denník N

Avengers: Endgame trhá rekordy, ale urobil dve obrovské chyby

Najväčšia superhrdinská sága vrcholí obrovským triumfom. Film Avengers: Endgame za týždeň od premiéry vyniesol na tržbách vyše 1,6 miliardy dolárov, pokoril množstvo ďalších rekordov a má našliapnuté stať sa najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias. Toto je stručný sprievodca košatým príbehom pre zorientovaných divákov.

Upozornenie: Text obsahuje spoilery

Presne dvadsaťtri dní od Thanosovho lusknutia hrdinovia superzloducha vystopujú. Keď zistia, že Thanos zničil kamene nekonečna, zaberie im asi pätnásť minút, kým ho zabijú. To je vynikajúci začiatok filmu, po ktorom nasledujú dve hodiny chýb a nudy.

Dej pokračuje o päť rokov neskôr. Avengeri sa snažia vyrovnať s porážkou. Veľkou zmenou prešiel aj vývin niektorých postáv. Tony Stark si založil rodinu a má dcéru s Pepper Potts. Bruce Banner sa z Hulka zmenil na profesora Hulka (Bannerova myseľ je v Hulkovom tele). Vývoj Hulka vnáša novú postavu do deja.

Horšie je, že sa nijako nevysvetľuje vzťah medzi Bannerom a Hulkom z predchádzajúceho príbehu Avengers: Infinity War. Endgame neponúka odpoveď na otázku, prečo Hulk v predošlom príbehu odmietal premenu.

Za ešte horší prehmat sa dá považovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kultúra

Teraz najčítanejšie