Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Hokejisti majú dva problémy pred MS. Jeden v útoku, druhý s dresmi

Foto - TASR
Foto – TASR

Nezvládnutá bezpečnosť na futbale v Nitre, blížiaci sa začiatok majstrovstiev sveta v hokeji a prvé zápasy semifinále Ligy majstrov.

1. Začínajú sa majstrovstvá sveta v hokeji

Už len štyrikrát sa vyspíme a sú tu majstrovstvá sveta v hokeji! Slováci už v piatok hrajú proti USA, na druhý deň proti Fínsku.

Tento rok sa konajú na Slovensku, domáci tím nehrá v hlavnom meste a jeho postup do štvrťfinále by bol príjemným prekvapením.

Čo vieme pred začiatkom MS?

Aj na druhom domácom šampionáte bude mať Slovensko kanadského trénera. Kým pred ôsmimi rokmi to nezvládol Glen Hanlon, teraz sa spoliehame na jeho kanadského krajana Craiga Ramsayho.

Ramsay má medzi hráčmi očividne vyššiu autoritu, no v kádri je menej hviezd. Kto sa dostane na šampionát, bude definitívne jasné až po zajtrajšom prípravnom zápase v Michalovciach proti Nórsku.

Účasť by však nemala ujsť siedmim hráčom, ktorí v uplynulej sezóne zasiahli do NHL. Ide o obrancov Andreja Sekeru, Erika Černáka, Christiána Jaroša a Martina Marinčina. Najväčšou hviezdou slovenskej ofenzívy bude Tomáš Tatar, zo zámoria prišli aj Richard Pánik a Marko Daňo.

Lepšie ako útok vyzerá obrana, v ktorej dostane priestor veľká nádej nášho hokeja Martin Fehérváry, hráč Dinama Moskva Michal Čajkovský či Marek Ďaloga, ktorému sedí Ramsayho štýl.

Za Slovensko bude hrať na MS to najlepšie, čo máme. V zámorí ešte hrajú play-off

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie