Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pellegrini odkázal rakúskemu kancelárovi, nech sa nestará do Mochoviec

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Rakúšanov môžeme presvedčiť alebo aspoň odzbrojiť. 2. Z koaličného balíčka by mohol najviac získať Smer 3. Do 20 rokov môže byť ohrozená potravinová bezpečnosť sveta.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Rakúšanov môžeme presvedčiť alebo aspoň odzbrojiť

Čím je bližšie termín spustenia dvoch nových blokov v Mochovciach, tým viac pochybujú o bezpečnosti elektrárne susedia v Rakúsku. Kancelár Sebastian Kurz vyhlásil, že sa jeho vláda všemožne angažuje proti dostavbe elektrárne a že pre svoje obavy zatelefonoval aj Petrovi Pellegrinimu.

V pondelok sa dočkal odpovede. Slovenský premiér mu dal najavo, že jeho vyjadrenia považuje len za jeho domácu politickú hru, pripomenul mu, že na zastavenie Mochoviec aj tak nemá páku, a pozval ho na stavenisko v Mochovciach.

Takúto odpoveď môžeme považovať za primerane tvrdú, ale Peter Pellegrini mohol urobiť viac, ak chcel, aby bol okolo Mochoviec väčší pokoj aspoň doma, keď už nie v Rakúsku.

Jadro je ako imigranti. Rakúsky odpor k jadrovej energii sa zrodil už v 70. rokoch ako neželaný produkt nezvládnutej marketingovej kampane, ktorá mala pripraviť Rakúšanov na spustenie ich prvej vlastnej atómky. Kampaň sa prekvapivo otočila proti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Komentáre

Teraz najčítanejšie