Museli sme byť nepredvídateľne drzí, povedal Klopp. Liverpool to ukázal pri postupovom góle

Radosť Mohameda Salaha (vľavo), Jürgena Kloppa (uprostred) a Virgila van Dijka po postupe do finále Ligy majstrov 2019. Foto - TASR/AP
Radosť Mohameda Salaha (vľavo), Jürgena Kloppa (uprostred) a Virgila van Dijka po postupe do finále Ligy majstrov 2019. Foto – TASR/AP

„Často hovoríme o výkonoch Liverpoolu spred dvadsiatich, tridsiatich, štyridsiatich rokov, ale zapamätajte si utorok 7. mája 2019, pretože o tomto večere budete môcť rozprávať,“ hovorila emotívne anglická futbalová legenda Alan Shearer v rozhlasovom vysielaní BBC, keď sa skončil utorkový zápas semifinále Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Barcelonou.

Španielsky klub vstupoval do odvety s pohodlným vedením 3:0. Pred druhým zápasom sa zdal byť favorit na postup jednoznačný, najmä keď domácim pre zranenie chýbali Mohamed Salah a Roberto Firmino.

Namiesto nich nastúpili Xherdan Shaqiri a Divock Origi, ktorí toho v sezóne veľa neodohrali. Druhý menovaný však už v 7. minúte strelil prvý gól Liverpoolu. Barcelona bola vo zvyšku prvého polčasu nebezpečnejším tímom, do otvorenej obrany Liverpoolu podnikala rýchle protiútoky.

V druhom polčase však na ihrisku dominoval Liverpool. V 54. minúte sa presadil striedajúci Wijnaldum a o dve minúty pridal aj svoj druhý gól v zápase. Zaskočená Barcelona, na čele s Messim, sa len nechápavo prizerala.

„Museli sme k úlohám pristupovať seriózne, no zároveň sme museli byť trochu drzí. Barcelona bráni predvídateľné veci dobre. Museli sme preto