Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Nový riaditeľ NAKA si myslí, že Kočner nebol jediným objednávateľom vraždy

1. Nový šéf elitných policajtov sa čuduje pri Bödörovi a naznačuje, že Kočner nebol jediný objednávateľ. 2. Ponížený služobníček Danko zažil jeden z najkrajších dní svojho života. 3. Boris Kollár sa veľmi snaží demokratickej opozícii vysvetliť, že k nej nepatrí.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Nový šéf elitných policajtov sa čuduje pri Bödörovi a naznačuje, že Kočner mal viac komplicov

Od 1. mája má Národná kriminálna agentúra (NAKA) nového riaditeľa. Je ním Branislav Zurian. Predtým pracoval ako policajt v Bratislave, Poprade a Prešove. Od augusta 2018 riadil protizločineckú jednotku NAKA. Veľmi skoro po nástupe do funkcie nám dal otvorený rozhovor.

Tohto pána treba veľmi pozorne počúvať. Prebral totiž jednotku, ktorá sa venuje najvážnejším prípadom. V minulosti ju viedol napríklad Peter Hraško, ktorý pre svoju nedôveryhodnosť o kreslo prišiel po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Je to teda nielen odborne, ale aj politicky veľmi citlivý post. Zuriana si vybral policajný prezident Milan Lučanský.

Slabé miesta

Zurian v rozhovore nepredviedol dokonalý výkon. Napríklad tvrdí, že nevedel, kto je Norbert Bödör, čo vyvoláva pochybnosti o jeho informovanosti. Nepoznal ani Kaliňákov výrok o tom, že na najvyšších miestach sa korupcia nepácha.

Ani vysvetlenia, prečo sa veci v citlivých kauzách vlečú, neznejú vôbec dôveryhodne. No boli aj veľmi silné momenty, v ktorých Zurian navodzoval dojem, že polícia vie omnoho viac, než je doteraz známe.

O Pente, Trnkovi, Kočnerovi a Bödörovi

„Keby som vám povedal všetko, čo by

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Komentáre

Teraz najčítanejšie