Denník N

Newsfilter: Ministerka vnútra prosí o pomoc a je to nedôstojné

Foto - TASR
Foto – TASR

Ústavní činitelia sa boja o ochrankárov. Kmotríkovi chodia domov od stavbárov veľké faktúry. Mládež ľúbi Kotlebu.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Saková pýta povolenie na urobenie poriadku s ochrankármi

Viacerí ústavní činitelia, napríklad súčasný prezident, budúca prezidentka, nový predseda Ústavného súdu, minister spravodlivosti, traja podpredsedovia parlamentu, dali veľmi jasne najavo svoju nespokojnosť so situáciou na Úrade pre ochranu ústavných činiteľov.

Došlo to až tak ďaleko, že niektorí z nich žiadali vymeniť konkrétnych ochrankárov a viac-menej sa ani netajili tým, že ich považujú skôr za agentov bývalého ministra vnútra Kaliňáka ako za strážcov svojho bezpečia.

Samotní ochrankári už otvorene hovoria o tom, ako ich formálni aj neformálni šéfovia Úradu pre ochranu ústavných činiteľov týrajú fyzicky aj psychicky.

Ak by si tí policajti neboli istí, že majú pravdu a že to vedia dokázať, nehovorili by toľkí verejne toľko veľa podrobností.

Z celej situácie vyplýva istota, že mnohí vysokopostavení politici koalície aj opozície sa to pokúsili riešiť normálne a poprosili ministerku vnútra Sakovú, aby urobila poriadok.

Tá však vie, že jediné riešenie je vyhodiť z ochranky Kaliňákových ľudí. Ak na to inak relatívne samostatná Saková nemá odvahu a nechala situáciu dôjsť až tak ďaleko, dokazuje to, že ide o vec, ktorá je pre Kaliňáka dramaticky dôležitá.

Tipujeme, že to súvisí s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Národný futbalový štadión

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Kaliňák

Komentáre

Teraz najčítanejšie