Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Ministerka vnútra prosí o pomoc a je to nedôstojné

Foto - TASR
Foto – TASR

Ústavní činitelia sa boja o ochrankárov. Kmotríkovi chodia domov od stavbárov veľké faktúry. Mládež ľúbi Kotlebu.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

1. Saková pýta povolenie na urobenie poriadku s ochrankármi

Viacerí ústavní činitelia, napríklad súčasný prezident, budúca prezidentka, nový predseda Ústavného súdu, minister spravodlivosti, traja podpredsedovia parlamentu, dali veľmi jasne najavo svoju nespokojnosť so situáciou na Úrade pre ochranu ústavných činiteľov.

Došlo to až tak ďaleko, že niektorí z nich žiadali vymeniť konkrétnych ochrankárov a viac-menej sa ani netajili tým, že ich považujú skôr za agentov bývalého ministra vnútra Kaliňáka ako za strážcov svojho bezpečia.

Samotní ochrankári už otvorene hovoria o tom, ako ich formálni aj neformálni šéfovia Úradu pre ochranu ústavných činiteľov týrajú fyzicky aj psychicky.

Ak by si tí policajti neboli istí, že majú pravdu a že to vedia dokázať, nehovorili by toľkí verejne toľko veľa podrobností.

Z celej situácie vyplýva istota, že mnohí vysokopostavení politici koalície aj opozície sa to pokúsili riešiť normálne a poprosili ministerku vnútra Sakovú, aby urobila poriadok.

Tá však vie, že jediné riešenie je vyhodiť z ochranky Kaliňákových ľudí. Ak na to inak relatívne samostatná Saková nemá odvahu a nechala situáciu dôjsť až tak ďaleko, dokazuje to, že ide o vec, ktorá je pre Kaliňáka dramaticky dôležitá.

Tipujeme, že to súvisí s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Národný futbalový štadión

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Kaliňák

Komentáre

Teraz najčítanejšie