Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Logo na ramenách hokejistov nie sú kapitánske výložky, ako špekuluje Facebook

Andrej Sekera (vľavo) v aktuálnom drese, Martin Fehérváry (vpravo) v minuloročnom drese. Foto - TASR
Andrej Sekera (vľavo) v aktuálnom drese, Martin Fehérváry (vpravo) v minuloročnom drese. Foto – TASR

Hokejisti naplnili očakávania hneď v prvom zápase, no na pleciach nemajú výložky. A Liga majstrov tento rok priniesla parádny futbal.

1. Vieme hrať s každým

Optimisti hovorili, že by bolo skvelé, keby slovenskí hokejisti mali po úvodných troch zápasoch na domácom šampionáte tri body.

Úloha to mala byť náročná – veď naši mali naraziť na USA, Fínsko a Kanadu.

Plán sa podarilo splniť už v prvom zápase, keď hokejisti prekvapili a Američanov zdolali 4:1. USA pritom do Košíc poslali hviezdnu zostavu a dávno neplatí to, že úvody šampionátov flákajú – na ostatných siedmich prehrali prvý zápas len dvakrát.

Hlavne v druhej tretine slovenskí hokejisti predviedli výkon, aký fanúšikovia nevideli azda od MS 2012, na ktorých napokon Slovensko získalo striebro. „Robili sme veci, o ktorých hovoríme posledné dva roky,“ povedal tréner Ramsay. Svojich zverencov chválil hlavne za to, že hrali ako tím.

Ako tím hrali aj na druhý deň proti Fínom, tam to však už nestačilo. Slováci sa sťažovali na rozhodcov, ktorí nevideli faul na Róberta Lantošiho, po ktorom prišiel víťazný gól 18-ročného Kaapa Kakka. Ten pri víťazstve 4:2 strelil hetrik a je najlepším strelcom turnaja.

Dobrou správou je, že tréner nebude podporovať hru na martýrov, po zápase povedal: „Pred pár rokmi mi môj vtedajší generálny manažér povedal, aby som sa nikdy nedostal do pozície a situácie, že hľadám vinníka. Rozhodcovia robia to najlepšie, čo môžu, a je na nás, aby sme vyhrali a uistili sa, že nás nič neovplyvní. Nehľadáme výhovorky.“

Slováci tento rok vedia hrať s každým. Ukázali to prvé dva zápasy a dôvod je ten, že uverili trénerovi a naozaj ho aj počúvajú.

Zatiaľ sa im nestalo to, čo na olympiáde alebo minuloročnom šampionáte. Keď sa im tam prestalo dariť, zrazu sa vrátili k starým stereotypom, ktoré viedli k chybám a prehrám.

Neradno to však zakríknuť, napokon, uvidí sa už v dnešnom zápase proti Kanade. Slovensko bude môcť počítať s Liborom Hudáčkom, no prišlo o zraneného Mareka Ďalogu. Chytať bude Patrik Rybár, ktorý bol pri víťazstve nad USA, vystrieda Mareka Čiliaka.

2. Nie sú to výložky

Dva dni pred začiatkom šampionátu sa skončila sága, či budú Slováci hrať v dresoch so štátnym znakom alebo zväzovým logom.

Zväz ustúpil a oznámil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Liga majstrov

MS v hokeji

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie