Slovensko prehralo s Kanadou 5:6 gólom sekundu pred koncom (súhrn a postrehy)

Slovenskí hokejisti prehrali s Kanadou 5:6 po mimoriadne dramatickom priebehu. Dvakrát viedli o dva góly 2:0 aj 4:2, ale napokon prehrali po góle sekundu pred koncom.

Ten strelil v čase 59:59 Mark Stone v presilovej hre. Bol to celkovo tretí kanadský gól v presilovke v zápase.

Po dva slovenské góly strelili Liška a Sukeľ, raz sa presadil Nagy. Zápas začal v bráne Rybár, ale v 37. minúte ho vystriedal Čiliak.

Zostrih zápasu:

Najbližšie si Slovensko zahrá v stredu 15. mája o 20:15 proti Nemecku.

Skupina A (Košice)

Slovensko – Kanada 5:6 (2:2, 2:3, 1:1)

Góly: 8. Sukeľ (Studenič, Nagy), 9. Liška (Jaroš, Lunter), 22. Nagy (Marinčin, Lantoši), 26. Liška (Buc, Lunter), 52. Sukeľ – 17. Mantha (Turris, McCann), 19. Theodore (Mantha, Severson), 28. Marchessault (Chabot), 29. Cirelli (Reinhart, Theodore), 37. Stecher (Turris, Severson), 60. Stone (Chabot)

Strely na bránu: 31:28

Vylúčenia: 5:6 po 2 minúty, navyše Severson osobný trest na 10 minút

Góly v presilovkách: 1:3

Góly v oslabeniach: 0:0

Slovensko: Rybár (37. Čiliak) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Fehérváry, Koch, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukeľ, Studenič – Daňo, Hudáček, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo

Kanada: Murray (Hart) – Chabot, Stecher, Nurse, Severson, Theodore, Montour, Fabbro – Marchessault, Strome, Stone (A) – Cirelli, Couturier (A), Reinhart – McCann, Turris (C), Mantha – Jost, Henrique, Joseph – Dubois

V tabuľke A-skupiny patrí Slovensku po treťom hracom dni piate miesto s troma bodmi.

Tabuľka oboch skupín. Foto: IIHF

Postrehy zo zápasu (píšu Michal Červený a Marek Chorvatovič)

1. Naši sa nechali strhnúť na hore-dolu hokej

Dať Kanade štyri góly za dve tretiny je obdivuhodný výkon. Ale hrať s Kanadou takýto otvorený hokej je neudržateľné,