Denník N

MS, 4. deň: Hokejisti ani Ramsay si nezaslúžili, aby im fanúšikovia spravili takú hanbu

Foto - tasr
Foto – tasr

Piskot, výsledky, program, tabuľky, výrok dňa, foto dňa a gól dňa.

Slovenskí hokejisti majú po úvodných zápasoch majstrovstiev sveta tri body, čo by pred šampionátom určite brali.

Česi mali pred Rusmi príliš veľký rešpekt a prehrali 0:3.

Šok! Kaapo Kakko nestrelil gól, a tak Fíni prehrali s USA 2:3 po predĺžení.

Švédi si frustráciu z prehry s Českom po Talianoch (8:0) vybili aj na Nóroch (9:1). Slovenskí fanúšikovia si ju zas vybili na kanadskom národnom symbole.

Slováci zakončili náročnú sériu veľkolepým zápasom proti Kanade. Vyhrávali 2:0, 4:2, vyrovnali na 5:5, ale gól na 5:6 dostali sekundu pred koncom.

Hokej to bol parádny. Slovenskí fanúšikovia niečo také mohli vidieť naposledy v zápase proti USA, ale to len v jednej tretine. Predtým kedy naposledy? Snáď v roku 2012.

Výborne sa na to pozeralo nielen vďaka našim hokejistom, ale aj vďaka Kanaďanom. Vždy na to treba dvoch.

Zápas bol od začiatku nervózny, ale tak akurát. Boli aj šarvátky, ale nič zákerné. Inak, pokiaľ ide o fair-play, ktorú fanúšikovia Kanaďanom vyčítali, Adam Liška simuloval a aj to priznal.

Keďže Slováci sú známi svojou pohostinnosťou, dav podchvíľou skanduje „my sme tu doma“. Je to hanba, ale ešte sa dá prehryznúť. Hlavne pre človeka, ktorý chodí na futbal, je to také škôlkarské darebáctvo.

Po neuznanom góle Tomáša Tatara na ľad priletelo niekoľko plastových fľašiek, čo už je vyšší level fanúšikovskej kultúry.

Zlatý klinec programu však prišiel krátko po konci zápasu, a to keď zazneli tóny kanadskej hymny. Piskot a neskôr aj „Slovensko, Slovensko“ sprevádzané lietajúcimi predmetmi.

Až teraz sme mohli doceniť zákaz hrania cudzej hymny

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

MS v hokeji

Teraz najčítanejšie