Najmladší, najlepší, sledujú ho Flyers. Liška dal Kanade dva góly a priznal sa, že simuloval

Adam Liška oslavuje gól na MS 2019. Foto N - Peter Kováč
Adam Liška oslavuje gól na MS 2019. Foto N – Peter Kováč

V hokejovom napredovaní mu pomohla sezóna v Slovane.

Keď si Kanaďania pár sekúnd pred koncom zápasu so Slovenskom vymieňali v presilovke puk, bolo jasné, že príde už len jedna strela.

Napokon ju sekundu pred koncom vyslal Mark Stone a gólom na 6:5 zariadil pre Slovensko mimoriadne frustrujúcu prehru.

„Bude sa mi veľmi ťažko zaspávať, ani neviem opísať ten pocit, bolo to hrozné, zalial ma studený pot. Hoci je pravda, že niekde v podvedomí je aj dobrý pocit zo strelených gólov,“ hovoril po zápase Adam Liška.

19-ročný útočník je najmladším hokejistom v slovenskom tíme, ale po zápase s Kanadou ho vyhlásili za najlepšieho hráča Slovenska.

A úplne zaslúžene.

Zostrih zápasu:

Nemal by som to robiť

Liška vnášal do hry veľkú energiu a dvakrát sa mu podarilo z tesnej blízkosti brány prekonať kanadského brankára Murrayho.

Dvojnásobnému víťazovi Stanleyho pohára strelil svoje prvé dva góly na seniorských MS.

Najskôr po rýchlom prečíslení v 9. minúte nasmeroval svoj pohyb k bráne a na dvakrát poslal do brány prihrávku Christiána Jaroša. V 25. minúte po podobnej situácii za Murrayho upratal puk po prihrávke Mária Luntera.

Po zápase Lišku hnevali kanadské góly v presilových hrách. Kanaďanov dvakrát vrátili do zápasu a Stone v presilovke napokon aj rozhodol.