Denník N

Newsfilter: Ficovi sa stále cnie za majákom a gorilami

Robert Fico. Foto N – Vladimír Šimíček
Robert Fico. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Fico obhajoval svoju ochranku, ale odkryl aj papalášsky motív. 2. Danko vyzval Cséfalvayovú, aby odišla z koalície. 3. Sulíkovi je aj po stretnutí s Le Penovou bližší Kollár ako Truban.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Expremiér je možno naozaj ohrozený, ale sám túto hrozbu zľahčuje

Poslanec a predseda Smeru Robert Fico sa v utorok v parlamente pokúsil obhájiť fakt, že má aj po viac ako roku od odchodu z čela vlády štátnu ochranku. Ale jediné, čo sa mu podarilo, bolo zvýšiť podozrenie, že pridelenie ochranky minimálne čiastočne súvisí aj s jeho sebaľútosťou a papalášizmom.

Nedá sa to hodiť za hlavu. Expremiér hovorí, že v prípade ochranky ide o odbornú a profesionálnu – a nie politickú – záležitosť. Pripomenul, že „buď existujú dôvody, alebo neexistujú dôvody“, ako aj to, že je naďalej presvedčený, že „existuje milión dôvodov, prečo by mala spolupráca s úradom na ochranu ústavných činiteľov pokračovať“.

Fico, žiaľ, ani jeden z milióna dôvodov nepomenoval, dodal však, že ide o mimoriadne vážnu a osobnú vec, ktorá sa netýka len jeho osoby. Niekedy má vraj pocit, že by mali byť chránení ďalší ľudia v jeho okruhu. „Nežiadal som o to a nebudem o to žiadať, ale tá beštialita a útoky, ktoré sa objavujú, sú bezhraničné. To, čo opozícia spôsobila šírením nenávisti, je neuveriteľné.“

Nech si už o Ficovi a jeho pravdovravnosti myslíme čokoľvek, tieto slová nemožno len tak hodiť za hlavu. Napokon, stačí si predstaviť, keby o svojom ohrození, hoci aj podobne nekonkrétne, hovoril nejaký iný, trebárs opozičný politik.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie