Denník N

MS, 5. deň: Francúzi nám nepomohli, Briti opäť dostali náklad a Liškove hlášky

Foto - TASR
Foto – TASR

Nemci, zabávač Liška, výsledky, program, tabuľky, výrok dňa, foto dňa a gól dňa.

Taliani prehrali s Lotyšmi 0:3, Veľká Británia s Dánskom 0:9 a Švajčiari zdolali Rakúšanov 4:0.

Nováčkovia Briti majú po troch zápasoch skóre 1:20.

Divácky málo atraktívny piaty deň hokejového šampionátu však priniesol zápas, ktorý bol zaujímavý zo slovenského pohľadu.

Nemci zdolali aj Francúzov (4:1) a pripísali si tretie víťazstvo na turnaji z troch zápasov. Predtým zdolali aj Dánov a Britov.

Pred utorkovým zápasom proti Slovensku sa posunuli na prvé miesto skupiny. Je nereálne, že sa na ňom udržia, veď po Slovensku ich čakajú najväčší favoriti – Kanada, Fínsko aj USA.

Stretnutie so Slovenskom však bude kľúčové v boji o štvrté miesto, čiže aj o postup do štvrťfinále.

S postupovou matematikou začal kolega Peter Kováč už teraz. Vyšlo mu, že ak Nemci nad Slovenskom vyhrajú v riadnom hracom čase, budú mať dvanásť bodov. A ak by aj trojbodoví Slováci potom zdolali Britov, Francúzov aj Dánov, budú mať horší vzájomný zápas.

Znamenalo by to, že Slováci by svoj postup už tri zápasy pred záverom skupiny nemali vo vlastných rukách.

Hokejisti dnes mali voľný deň, počas ktorého museli absolvovať len oficiálne fotografovanie. Zúčastnili sa na ňom všetci, aj David Bondra a Denis Godla, ktorých stále tréneri nezapísali na súpisku.

Prišiel aj Marek Ďaloga, ktorý sa zotavuje zo zranenia, ktoré utrpel v zápase s Fínskom. Ako na tom je, sme sa nedozvedeli, keďže Ďaloga pre zranenie nemohol rozprávať pred novinármi.

Marek Ďaloga. Foto – tasr

Rozprávať však mohol dvojgólový strelec proti Kanade Adam Liška, a to je dobré. Ak platí, že atmosféra počas voľných dní býva uvoľnená, Liška je jej stelesnením.

Na prvý pohľad vidno, že má zabávačský talent, preto vyberáme pár

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS v hokeji

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie