Denník N

Ad: Týždňový newsfilter: Smer riskuje, že po rokoch nevyhrá svoje prvé voľby

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) namieta neobjektívnosť v článku s titulkom Týždňový newsfilter: Smer riskuje, že po rokoch nevyhrá svoje prvé voľby, ktorý publikoval Denník N v nedeľu 12. mája.

Autor článku Filip Obradovič uvádza o PS/Spolu a ĽSNS, že „jedine tieto dve politické zoskupenia robia systematickú volebnú kampaň k eurovoľbám už od tých prezidentských“. Nie je to pravda.

SaS je jediná politická strana na Slovensku, ktorá odštartovala kampaň do eurovolieb už 21. marca s komplexným návrhom reformy Európskej únie predstaveným v Manifeste slovenského eurorealizmu.

„Pocitovo pripravený obsah a náš hodnotový kompas do Európskeho parlamentu, vďaka ktorému sa bude dať predvídať, ako budú naši poslanci hlasovať v Európskom parlamente, je to, čo nás zásadne odlišuje od iných strán,“ priblížil prebiehajúcu eurokampaň predseda SaS Richard Sulík a pokračoval: „Taktiež sme sa rozhodli spraviť ľuďom Európsku úniu chutnejšou a z toho dôvodu navštíviť 28 slovenských miest. Tam diskutujeme s voličmi a dávame im ochutnať národné jedlo niektorej krajiny EÚ, ktoré sme pripravili so známym šéfkuchárom Marcelom Ihnačákom. Okrem toho naši kandidáti v jednotlivých mestách denne rozdajú stovky brožúr.“

SaS navyše na svojej webovej stránke www.eurovolby2019.sk zhrnula všetky informácie k voľbám do Európskeho parlamentu, pričom práve táto doména je najvyhľadávanejšou z politických strán. Dokonca máme aj najsilnejšiu online kampaň, čoho dôkazom sú nedávno zverejnené štatistiky Googlu. Taktiež sme neopomenuli ani bilbordovú kampaň, rozdávanie brožúr a letákov, ktoré sa dostanú do väčšiny slovenských domácností.

Prekvapuje nás teda vyššie uvedené tvrdenie a chceme veriť, že sa autor newsfiltra Filip Obradovič len pomýli a nie je jeho zámerom nadržiavať Progresívnemu Slovensku vzhľadom na väzby Denníka N k tejto strane. Ocenili by sme preto, keby boli dané informácie uvedené na pravú mieru.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Európska únia

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie