Slovenskí hokejisti prehrali s Nemeckom 2:3 gólom 27 sekúnd pred koncom (súhrn a postrehy)

Foto N - Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

Slovenskí hokejisti prehrali s Nemeckom 2:3 vo svojom štvrtom zápase na MS 2019.

Slovenské góly strelili Andrej Sekera v presilovke o dvoch hráčov a Libor Hudáček v následnej presilovke piatich proti štyrom.

Slovensko ešte v závere zápasu viedlo, ale Nemci vyrovnali pri hre bez brankára a víťazný gól strelili 27 sekúnd pred koncom.

Zostrih zápasu:

Najbližšie budú Slováci hrať v piatok 17. mája o 16.15 h proti Francúzom.

Slovensko – Nemecko 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. Hudáček (Pánik, Tatar) – 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels, Kahun)

Strely na bránu: 36:21

Vylúčenia: 4:4 po dve minúty, Holzer 10 minút za nešportové správanie, Nagy 10 minút za narazenie na mantinel

Góly v presilovke: 2:0

Góly v oslabení: 0:0

Slovensko: Čiliak (Rybár) – Sekera (C), Černák, Marinčin, Jaroš, Fehérváry, Koch, Čajkovský – Tatar (A), Krištof, Pánik – Nagy (A), Sukeľ, Studenič – Daňo, Hudáček, Lantoši – Lunter, Buc, Liška – Zigo

Nemecko: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, J. Müller – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Kahun, Draisaitl (A), Tiffels – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Noebels, Fauser, Mauer – Bergmann

Slovenskí hokejisti si výrazne skomplikovali postup do štvrťfinále. Nemci majú momentálne 12 bodov a Slovensko ich môže tiež uhrať najviac 12. Pri rovnosti bodov by mali Nemci lepší vzájomný zápas.

V tabuľke A-skupiny sú po šiestom hracom dni na priebežnom šiestom mieste.

Tabuľky oboch skupín. Foto – IIHF

Postrehy zo zápasu (píšu Michal Červený, Marek Chorvatovič a Tomáš Vasilko)

Hrali sme proti silnému Nemecku

Draisaitl je hráč, ktorý v tejto sezóne nazbieral 105 kanadských bodov v NHL a takmer celý zápas sme ho k ničomu poriadnemu nepustili. Potom však rozhodol zápas. Kahun, Plachta či Seidenberg sú tiež výborní hokejisti, no ani množstvo presiloviek im nepomohlo vyrovnať. Ale na záver sme sa začali báť o výsledok, nevyhodili sme počas nemeckej hry bez brankára puk v situácii, keď to bolo možné. Nemci vyrovnali. A Draisaitl napokon rozhodol.

Netriafame bránku, nevyužívame našu prevahu

Pri takej veľkej prevahe, akú sme väčšinu zápasu mali, doplácame na neschopnosť premieňať šance – ak Pánik trafí žŕdku v situácii, keď má prázdnu polovicu bránky, nie je