Denník N

Odkaz MMŠ: O najdrahšom apartmáne v Londýne, kde jedna noc stojí 42-tisíc libier

Apartmán v londýnskom hoteli Mandarin Oriental. Foto - Wikimedia Commons
Apartmán v londýnskom hoteli Mandarin Oriental. Foto – Wikimedia Commons

Interiér vyvoláva dojem sterility, nudy a vulgárnosti a za raňajky si ešte musíte priplatiť 34 libier. Novinárka Financial Times zisťovala, komu sa niečo také páči.

Chcete vedieť, ako vyzerá najdrahší apartmán v Londýne, kde jedna noc stojí 42-tisíc libier? Bývalá novinárka Financial Times Lucy Kellawayová dostala ponuku v tomto apartmáne prespať a napísať o svojich zážitkoch. Z reportáže vyplýva, že ponuku dali majitelia hotela, ktorý sa volá Mandarin Oriental a je hneď vedľa Hyde parku. Lucy Kellawayová sa teda na 24 hodín nasťahovala do apartmánu aj so svojou dcérou a napísala šťavnatú reportáž, ktorá sa majiteľom sotva mohla páčiť.

Apartmán má tri dvojlôžkové spálne, dve obývačky, jednu jedáleň, tri kúpeľne, päť toaliet a dve kuchyne. Okrem toho je vo výbave aj osem obrovských televíznych obrazoviek – jediná s menšími rozmermi je zabudovaná do mramorovej steny v jednej z kúpeľní.

Prvé, čo si Lucy všimla, bol nevkus. Interiér vyvolával dojem „sterility, nudy a vulgárnosti“. Nábytok bol pokreslený srnkami, stenami izieb poletovali namaľované kačky. „Mnohoramenný kovový luster vyzeral ako neohrabané kusy stromu.“ Nevkus mali možno kompenzovať hromady ovocia na stole, ale ich farba sa bila s farebnosťou televíznej obrazovky, ktorá pokrývala takmer celú stenu.

Lucy si dlho nevedela rady s výstižným opisom apartmánu, až kým neprišiel fotograf FT, ktorý už fotil mnoho izieb v luxusných hoteloch, a povedal jej, ako sa na to má pozerať: „Je to

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Odkaz MMŠ

Teraz najčítanejšie