Vůjtek: Ak v koncovke dostanete vyrovnávajúci gól, na výhru sa už nehrá

Vladimír Vůjtek. Foto - TASR/Branislav Račko
Vladimír Vůjtek. Foto – TASR/Branislav Račko

Slovensko hrá veľmi dobrý hokej, aký už nehralo dlho. Bohužiaľ, výsledný efekt je malý, hovorí bývalý tréner slovenskej aj českej reprezentácie Vladimír Vůjtek.

Slovensko ste trénovali štyri roky, získali ste zatiaľ poslednú slovenskú medailu a naposledy postúpili do štvrťfinále. Prežívate stále zápasy slovenskej reprezentácie?

Samozrejme, sledujem ich, ak v rovnakom čase nehrá český tím. Zo zápasu s Amerikou som videl len zostrih, ostatné stretnutia som si pozrel celé. Slovensko hrá veľmi dobrý hokej, aký už nehralo dlho. Bohužiaľ, výsledný efekt je malý.

Aký dojem vo vás zanechal zápas s Nemeckom?

Prvá tretina bola vyrovnaná, Slovensko bolo možno trochu lepšie, ale nemalo šance. Od druhej tretiny Slováci jednoznačne ovládli hru. Mali dať viac gólov než dva, mali na to príležitosti.

Na konci sa im po druhý raz stalo, že nezvládli situáciu. Povedal by som, že to niektorí hráči nezvládli v hlavách. Prišli školácke hrubé chyby Martina Marinčina, jedného z najskúsenejších hráčov na majstrovstvách, ktorý hrá inak veľmi dobre.

Pripadá mi, že sa slovenskí hráči tej koncovky trochu boja – a doplatili na to.

Bolo chybou, že sa za stavu 2:2 Slováci ešte pustili dopredu? Marinčin sa snažil kľučkovať a Draisaitl to z protiútoku potrestal.