Ramsay o nezvládnutom závere: Nič by som nemenil, hráčom by som kázal to isté

Craig Ramsay v roku 2019. Foto N – Peter Kováč

Záver zápasu som si zrekapituloval, no chybné rozhodnutia som nenašiel, povedal deň po nevydarenom stretnutí s Nemeckom tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay.

Slováci v kľúčovom zápase domácich MS ešte na začiatku 59. minúty vyhrávali 2:1, napokon nezískali ani bod.

„Nič by som nemenil, hráčom by som povedal to isté. Aby hrali takým istým spôsobom. Hrali sme výborne, tvrdo, odhodlane. Ale dalo sa to urobiť o kúsoček lepšie,“ povedal Ramsay a priznal, že zaspať po takom zápase nebolo jednoduché.

„Ale musíte vstať a vrátiť sa do práce. A našou prácou je byť pripravený na ďalšie tri zápasy.“

Slovákov v piatok čaká duel proti Francúzsku, v sobotu hrajú proti Veľkej Británii a v utorok uzavrú základnú skupinu duelom proti Dánsku. Ani prípadné víťazstvá im však negarantujú postup do štvrťfinále.

Marinčin: Urobil som chybu

Rozhodujúci moment zápasu s Nemeckom prišiel pol minúty pred koncom, keď sa obranca Martin Marinčin pokúšal pred nemeckou bránkou o kľučku medzi hráčmi namiesto nahodenia puku na zadný mantinel.