Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pellegrini verejne ponížil Ficovho trolla a mal to naplánované

Foto – TASR
Foto – TASR

Doplnené o reakciu Ľuboša Blahu o 21.10 – 1. Blaha zažil vďaka premiérovi deň hanby, zobral to na vedomie. 2. Sme preňho liberálny hnoj a myslí to vážne. 3. Ministerka Laššáková vzala bez vysvetlenia peniaze sexuálnym menšinám.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Blaha zažil vďaka premiérovi deň hanby, zobral to na vedomie

Prišlo to úplne nečakane a iba deň po tom, ako sme sa dozvedeli, že Smer opustil jeho generálny manažér Viktor Stromček. Premiér Peter Pellegrini sa zúčastnil na rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti a na jeho záver si pripravil prekvapenie.

Výboru predsedá Ľuboš Blaha. Do parlamentu sa dostal len vďaka tomu, že kandidoval za Smer (členom strany nie je). On sám získal na pomery takej veľkej strany iba biedny počet preferenčných krúžkov. Medzičasom pochopil, že Facebook je jeho šanca, ako sa aj po ďalších voľbách na chrbte už omnoho menšej strany dostať do Národnej rady.

Aj v minulosti mal povesť radikála. Z toho vyplývali obmedzené možnosti na nájdenie nových prívržencov. Preto sa zradikalizoval ešte viac a cez sponzorované statusy začal šíriť obhajobu zločineckého režimu, urážky jeho obetí a podobne. Stal sa otvoreným politickým extrémistom. Jeho terčom býva aj Európska únia, ktorá je „bandou lúzrov“ či „antiľudská“.

Špeciálne tieto výrazy použil Pellegrini ako príklady, po ktorých by už podľa neho Blaha nemal byť predsedom výboru.

Hlavný Pellegriniho odkaz

Možno najdôležitejšie je, že nešlo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie