Denník N

Newsfilter: Keď Aliancia za rodinu ďakuje Laššákovej, mal by sa hanbiť aj Pellegrini

Premiér Pellegrini a ministerka Laššáková na Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici. Foto - TASR
Premiér Pellegrini a ministerka Laššáková na Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici. Foto – TASR

Laššáková šetrí na kultúre a už jej za to aj tlieskajú. Štát znova zbytočne rozčúlil desiatky tisíc podnikateľov. Absurdná komédia s rodinou Širokých.

Správy vybral a komentoval Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Laššáková si šetrenie užíva

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková odíde po tomto týždni domov na víkend s pocitom dobre vykonanej práce. Keď si predstaví, koľko ľudí, ktorých úprimne nenávidí, rozhnevala a urazila, povie si, že to stálo za to.

Gejovia, lesby, SNG, všetko jedna svoloč! Úplným škrtnutím grantových peňazí sa ministerke podarilo skomplikovať fungovanie organizácií, ktoré podporujú LGBTI komunitu. Vytočila tým aj ďalších ľudí, ktorí cítia, aké úprimne symbolické bolo toto ministerkino „neschválenie odbornou komisiou odporúčaných projektov“.

Ministerka intuitívne cíti, že ak robí zle gejom a lesbám, poteší to nielen ju. Aliancia za rodinu sa jej už za to stihla poďakovať. „Vážená pani ministerka, dnešná doba potrebuje múdre rozhodnutia, ktoré budú viesť k spájaniu a odpolarizovaniu spoločnosti. Ďakujeme Vám, že ste jedno také urobili a veríme, že v ňom vytrváte,“ píše sa v ich stanovisku ku stopnutiu peňazí pre združenia blízke LGBTI komunite.

Ministerka kultúry Laššáková si môže byť istá, že aj jej rozhodnutie prakticky zastaviť platenie nových akcií SNG a Kunsthalle veľa jej známych ocení.

Ministerka Laššáková od prvého dňa vo funkcii dáva najavo, že najväčší problém slovenskej kultúry je podľa nej v tom, že ide málo peňazí do regiónov a veľa do Bratislavy. Keď ľudia s touto predstavou vidia rozčúlenie pravidelných návštevníkov SNG a Kunsthalle, určite sa im uľaví a pani ministerka je potom na chvíľu ich hrdinom.

Pellegriniho hanba. Ľubica Laššáková sa stala ministerkou, pretože to kreslo v Smere pridelili vtedy začínajúcemu premiérovi Pellegrinimu a Laššáková

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie