MS, 8. deň: Aj časť zápasu s Francúzskom ukázala, prečo teraz Slováci fandia Dánom a Nemcom

Michal Čajkovský. Foto - TASR
Michal Čajkovský. Foto – TASR

Slováci zvládli povinnú jazdu, na diaľku prebiehal aj boj o predposledné miesto v skupine B. K tomu výsledky, program, tabuľky, výrok dňa, foto dňa a gól dňa.

Rakúšania prehrali s Nórmi 3:5 a na pár hodín sa dostali na posledné miesto tabuľky skupiny B. Nevydržali tam však dlho – po večernej prehre 0:8 s Českom sa na prvé miesto (odzadu) vrátili Taliani, ktorí ani v piatom zápase na MS nedali svoj prvý gól.

O tom, kto napokon skončí posledný, zrejme rozhodne vzájomný zápas, hrá sa v pondelok večer.

Poďme však na druhý koniec republiky. Tam Veľká Británia prehrala aj s Fínskom, a to 0:5. Zatiaľ má nula bodov, čo je však iba o bod menej ako Francúzsko. Vzájomný zápas hrajú v pondelok o 16.15. O tohtoročných outsideroch sme obšírnejšie písali včera.

Slovenskí hokejisti zvládli prvú povinnú jazdu turnaja. Prišla však už v čase, keď postup do štvrťfinále nemajú vo vlastných rukách.

Víťazstvo 6:3 nad Francúzskom nemožno označiť za pohodové, dôvodom je nezvládnutá desaťminútovka počas druhej tretiny.

Slováci v 26. minúte strelili gól na 3:0 a vyzeralo to, že sa už nič zlé nemôže stať. Pekne to pre RTVS zhrnul Matúš Sukeľ, strelec druhého gólu: „Akoby sme si mysleli, že to pôjde samo, prestali sme hrať našu hru, hrali sme sa s pukom, každý robil niečo iné.“

Ako sme napísali už v postrehoch k zápasu, Francúzi našim hokejistom veľmi rýchlo pripomenuli, že ich prístup je chybný – strelili im dva góly.