MS, 9. deň: Slováci toľko gólov dávali naposledy v roku 2003. V nedeľu držia palce Nemcom

Poznáme šiestich štvrťfinalistov. Výsledky, program, tabuľky, výrok dňa, foto dňa a gól dňa.

Talianskym hokejistom sa to napokon podarilo. Síce im to trvalo 342 minút a 3 sekundy, ale na tohtoročných majstrovstvách sveta konečne skórovali.

Angelo Miceli v zápase proti Nórsku znížil na 1:2, no Taliani napokon prehrali 1:7 a o tom, či vypadnú, sa definitívne rozhodne v pondelkovom zápase proti Rakúsku. To tiež ešte nezískalo žiadny bod, no zajtrajší zápas proti Česku má k dobru.

V bratislavskej skupine už majú štvrťfinále isté tri tímy – Rusko, Česko a Švajčiarsko. Otázkou zostáva, či sa Lotyšsku podarí postúpiť na úkor Švédska.

To by však Lotyši museli zvládnuť pondelkový vzájomný zápas a dúfať, že Švédi v utorok nezískajú ani bod proti Rusom.

K štvrťfinalistom sa pripojila Kanada, ktorá zdolala Nemecko 8:1. Už predtým malo vybavené Fínsko a Nemecko, ktoré malo play-off isté už od onoho zápasu so Slovenskom.

V košickej A-skupine tak zostáva už len jedna miestenka do štvrťfinále a Slováci stále môže dúfať, že by ho za istých okolností azda aj mohli obsadiť.

V sobotu pre to spravili všetko, čo mohli: slabučkú Veľkú Britániu zdolali 7:1 dominantným výkonom. Divákov bavili už od začiatku, pár sekúnd po úvodnom buly mohol skórovať Tatar. O dve minúty sa to podarilo Sekerovi, ku ktorému sa pridal Tatar. A už to išlo.

Slováci na prebiehajúcom šampionáte strelili zatiaľ 26 gólov, priemerne viac ako štyri na zápas. Takú potenciu mali naposledy na MS v roku 2003 a predtým na zlatom šampionáte 2002.

A takýto tím zrejme nepostúpi do štvrťfinále.

Tréner Craig Ramsay aj tak s výkonom proti Britom nebol úplne spokojný, no pochvaľoval si aspoň to,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.