Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: Hudáček to uhral na žart, no nechtiac prezradil, v čom je celý problém

Libor Hudáček. Foto - TASR
Libor Hudáček. Foto – TASR

Kauza okolo výroku Libora Hudáčka, nepostup slovenských hokejistov a slová o korupcii vo futbale z úst Vladimíra Sotáka.

1. Hudygate

Slovenskí hokejisti síce v sobotu zdolali Veľkú Britániu 7:1, no tréner Craig Ramsay aj tak nebol úplne spokojný.

Prekážalo mu, že hokejisti si za stavu 3:0 v prvej tretine mysleli, že zápas sa už skončil a nemusia sa snažiť a už sa len stačí baviť hokejom, čiže flákať sa.

Počas prestávok mal príhovory v šatni aj kapitán Andrej Sekera.

„Tréner bol nervózny, že nehráme to, čo od nás požaduje. Ale sme Európania, Slováci. Hrali sme to, čo sme chceli my. Vyzeralo to inak, ako si to predstavoval on, ale potešili sme divákov,“ reagoval Libor Hudáček.

To naštartovalo televízneho experta RTVS Borisa Valábika, ktorého reakcia sa stala virálnou.

„Ak by sa Libor Hudáček niekedy vo svojej kariére pýtal, prečo s toľkým talentom a s tými šikovnými rukami a korčuľovaním nehrá v NHL alebo sa neudržal v kvalitnejšej súťaži, tak presne týmto svojím vyjadrením si na to sám odpovedal.“

Hudáček v roku 2017 rozprával, že by sa rád dostal do NHL.

Valábik dodal, že keby bol trénerom, Hudáček by uňho dohral za to, ako „dehonestuje to, čo jeho spoluhráči na ľade odvádzajú“.

Reakcia od Hudáčka prišla pomerne rýchlo. Na webe hokejového zväzu uviedol: „Chcel som len vtipne poznamenať na účet slovenských hokejistov, že pri určitom vedení v zápase sa začneme baviť a nedodržiavať pokyny trénera.“

„V budúcnosti, a hlavne proti ťažším súperom, sa nám to môže vypomstiť, preto si budeme musieť dávať pozor na odkláňanie sa od systému, ktorým musíme hrať,“ dodal.

Ak aj Hudáčkovo pôvodné vyhlásenie bolo len pokusom o vtip, stále je veľavravné.

Problém slovenského hokeja je jednoduchý: nemáme už toľko dobrých hokejistov. Sami sme to nezvládli zvrátiť, preto nové zväzové vedenie v spolupráci s hráčmi zo zlatej generácie (Šatan, Handzuš či Lašák) zavolalo na pomoc odborníkov zo zahraničia.

Z Fínska prišiel Jukka Tiikkaja, z ktorého sa stal hlavný metodik. Do trénerskej praxe sa snaží zaviesť novinky, ktoré fungujú vo svete.

„Ľudia sa pýtajú: Ako nám nejaký Fín môže pomôcť?“ povedal Tiikkaja pre SME. „Veď Fínsko sa kedysi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie