Denník N

Newsfilter: V Smere sa vyvinul Blahov paradox – Blaha rastie, strana klesá

Ľuboš Blaha a Robert Fico. Foto - TASR
Ľuboš Blaha a Robert Fico. Foto – TASR

1. Monika Beňová má okrem Blahu ešte dva problémy. 2. Matovič si vzal Polláka ako štít. 3. Prevod Bašternákovej budovy možno zvráti jeho priezvisko.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Monika Beňová má okrem Blahu ešte dva problémy

Minulý piatok dostali všetci novinári pozvánky na dve tlačovky: premiér Peter Pellegrini mal hovoriť v pondelok o jedenástej o nezamestnanosti, predseda Smeru Robert Fico mal v piatok vystúpiť s Monikou Beňovou k eurovoľbám.

Niečo sa však muselo stať, pretože Robert Fico svoj piatkový termín bez udania dôvodu zrušil. Keď potom v pondelok ráno oznamoval náhradný termín, trafil sa presne do Pellegriniho tlačovky.

A tak mali v pondelok o jedenástej svoje vlastné tlačovky premiér aj predseda strany. Veľmi vtipne potom vyznelo, keď sa Robert Fico na svojej tlačovke čudoval, čo sa všetci novinári stále vypytujú len na rozpory v Smere.

Kto je tu Ficova jednotka. Taký herecký výkon ako Fico nepodala ani Monika Beňová, keď, stojac vedľa neho, musela zniesť, ako opäť vychvaľuje Ľuboša Blahu, hoci ten len deň predtým podporil do eurovolieb Miroslava Číža veľmi negalantným spôsobom. Blaha napísal, že dúfa, že sa „Miro“ prekrúžkuje na prvé miesto kandidátky, „lebo si to zaslúži, viac než iní“, čo bola marxisticky priamočiara narážka na ozajstnú jednotku kandidátky – Moniku Beňovú.

Na nej bolo vidieť, že jediné, čo stojí za prežitie tej trápnej, falošnej a ľstivej polhodiny, je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie