Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Rybníček 2.0. Kiska vytiahol evergreen o zmene volebného systému

Andrej Kiska. Foto N - Vladimír Šimíček
Andrej Kiska. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Už aj Kiska prišiel s prevratnou myšlienkou. 2. V eurovoľbách hrozí prehra Smeru, ktorá nás môže bolieť. 3. Koalícia zamakala a zvolila ešte jedného kandidáta na ústavného sudcu.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Už aj Kiska prišiel s prevratnou myšlienkou

Čo má spoločné Dzurinda, Fico, Mečiar, Matovič, Rybníček, Harabin a Kiska? Už aj odchádzajúci prezident sa pridal do skupiny politikov, ktorí na začiatku svojej politickej straníckej kariéry hovorili o tom, ako Slovensko potrebuje zmenu volebného systému. Kiska to povedal v stredu v príhovore na 30. sneme Združenia miest a obcí Slovenska.

„Áno, ja som presvedčený, že v našej krajine by malo dôjsť k zmene volebného systému, aby sa z pomerného systému, kde celé Slovensko je jeden volebný obvod a občania v princípe volia lídrov jednotlivých strán, stalo v ideálnom prípade 79 volebných obvodov a aby každý okres mal svojho poslanca v Národnej rade,“ povedal Kiska.

Zostávajúci počet mandátov poslancov by sa volil ako doteraz. Podľa neho „je to téma aktuálna, dôležitá a vyžaduje si celonárodnú diskusiu“.

Ale no tak. To isté tvrdili doteraz

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Európska únia

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Podcast Denníka N

Voľba ústavných sudcov

Komentáre

Teraz najčítanejšie