Denník N

Newsfilter: Rybníček 2.0. Kiska vytiahol evergreen o zmene volebného systému

Andrej Kiska. Foto N - Vladimír Šimíček
Andrej Kiska. Foto N – Vladimír Šimíček

1. Už aj Kiska prišiel s prevratnou myšlienkou. 2. V eurovoľbách hrozí prehra Smeru, ktorá nás môže bolieť. 3. Koalícia zamakala a zvolila ešte jedného kandidáta na ústavného sudcu.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Už aj Kiska prišiel s prevratnou myšlienkou

Čo má spoločné Dzurinda, Fico, Mečiar, Matovič, Rybníček, Harabin a Kiska? Už aj odchádzajúci prezident sa pridal do skupiny politikov, ktorí na začiatku svojej politickej straníckej kariéry hovorili o tom, ako Slovensko potrebuje zmenu volebného systému. Kiska to povedal v stredu v príhovore na 30. sneme Združenia miest a obcí Slovenska.

„Áno, ja som presvedčený, že v našej krajine by malo dôjsť k zmene volebného systému, aby sa z pomerného systému, kde celé Slovensko je jeden volebný obvod a občania v princípe volia lídrov jednotlivých strán, stalo v ideálnom prípade 79 volebných obvodov a aby každý okres mal svojho poslanca v Národnej rade,“ povedal Kiska.

Zostávajúci počet mandátov poslancov by sa volil ako doteraz. Podľa neho „je to téma aktuálna, dôležitá a vyžaduje si celonárodnú diskusiu“.

Ale no tak. To isté tvrdili doteraz

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Európska únia

Iné podcasty Denníka N

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Voľba ústavných sudcov

Komentáre

Teraz najčítanejšie