Denník N

Odkaz MMŠ: O rozpakoch syna rodičov, ktorí boli vždy jehovisti a dnes ešte navyše veria, že Zem je plochá

Jedna z predstáv o plochej Zemi. Foto - Wikipedia
Jedna z predstáv o plochej Zemi. Foto – Wikipedia

Mesiac sme si vymysleli, ale na to, aby bol skutočný, sme ho museli vybudovať spätne v čase, ľudstvo sa teda muselo vrátiť do doby jeho údajného vzniku. Aj tomuto niekto dokáže uveriť.

Novinár a bloger Jim Fisher vyrastal v rodine jehovistov. To však nevysvetľuje, prečo jedného dňa dostal od svojho otca správu a odkaz na link na video na Youtube, v ktorom sú údajne dôkazy o tom, že Zem je plochá.

Jim si kladie otázku, čo sa jeho otcovi prihodilo, že mu takto „preplo“. Vo videu sa hovorí, že vlády (asi americké) v 20. storočí zistili, že v Antarktíde sú obrovské zásoby uhlia, a keďže nechceli, aby ich pri ťažbe niekto rušil, vyrobili konšpiračnú teóriu o tom, že Zem je guľatá, čím chceli odradiť ľudí, aby sa vybrali na južný pól. Aby ďalej odviedli pozornosť, do konšpiračnej teórie zabudovali aj predstavu vesmíru.

Jim sa pýta: Aká má byť vaša reakcia, keď vám rodičia začnú hovoriť takéto veci? Priatelia sa mu smiali, iní mu radili, aby sa pokúsil rodičom rozumne argumentovať, ale Jim si uvedomil, že rodičia, najmä otec, smerovali k týmto bludom už dlho.

Boli jehovisti a on ako dieťa nechodil do školy, učila ho doma jeho matka, napríklad aj zemepis, podľa ktorého bola vtedy Zem ešte perfektne guľatá. Ale zažil život dieťaťa jehovistov, ktorí chodia od domu k domu a snažia sa presvedčiť ľudí o (biblickej) pravde. Stretávali sa s odmietaním, ktoré však ich vieru len prehlbovalo. „Ak ste jehovistom, ste členom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Odkaz MMŠ

Teraz najčítanejšie