Denník N

Newsfilter: Nočná mora po 20 rokoch – predstavte si, že by Rusko kopal za Mečiara

1. Príbeh o tom, ako Slovensko mohlo dopadnúť omnoho horšie. 2. Mizíkov advokát má záľubu v Hitlerovi a falošných nacistických vyznamenaniach. 3. Na najväčšom sídlisku na Slovensku majú vzburu v škôlkach.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj


Podcasty nájdete na: Apple Google Spotify Podbean Amazon Alexa RSS

1. Príbeh o tom, ako Slovensko mohlo dopadnúť omnoho horšie

Najvplyvnejšie médium na Slovensku roky ovládal človek ochotný vraždiť. Dnes to nevieme s istotou, ale myslí si to prokuratúra, ktorá sa opiera o výpovede výkvetu tunajšej mafie z 90. rokov. Vtedy tu vybuchovali autá a Mečiarov režim hrdlorezov využíval proti nepohodlným ľuďom. Napríklad pri vražde Róberta Remiáša.

Mikuláš Černák má bohatú prax v usvedčovaní bývalých kumpánov z najťažších zločinov. Odkedy ho odsúdili na doživotie a on pochopil, že na tom nič nezmení, začal z rôznych vrážd usvedčovať iných mafiánov, až prišiel rad na kedysi mimoriadne vplyvného Pavla Ruska. Vieme o ňom napríklad to, že pravdepodobne chcel s Kočnerom okradnúť Markízu o desiatky miliónov eur, ale vražda k nemu veľmi nesedela.

Lenže podľa Černáka si jednu v roku 1997 objednal. Chcel sa zbaviť svojej spoločníčky Silvie Volzovej, aby úplne ovládol vtedy jedinú súkromnú a od Mečiara nezávislú televíziu na Slovensku.

Pri čítaní detailov zo štvrtkového procesu si treba uvedomiť, aké máme šťastie, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie