Denník N

Billy Barman začínajú novú dobu s červenou farbou a na Pekných miestach

Foto - Lousy Auber
Foto – Lousy Auber

Vtedy ešte za niečo stála, dnes akoby ti niečo brala… akoby sa nám smiala. O čom to je? O dobe, keď ešte nebolo treba riešiť dane, sociálnu poisťovňu, trochu aj o moderných technológiách. Ale aj o mladosti, ktorú už majú za sebou lídri bratislavskej skupiny Billy Barman Juraj Podmanický a Jozef Vrábel. Je to jasné z ich novinky Doba Doba.

Kapela tvrdí, že novým videom otvára novú kapitolu. Aktuálnemu vizuálu dominuje červená farba, červené sú aj okuliare a dúhovky na jednom oku členov kapely v klipe. Jeho príbeh sa začína v lese, muzikantom robí spoločnosť dievča so sovou a po nájdení sklenej pyramídy prejdú premenou.

Režisérom atmosférického videa s mnohými symbolmi je známy umelec Lousy Auber, ktorú už kapele sfilmoval singel Sloboda. Ten vyšiel na nahrávke Dýchajúce obrazy (2017), ktorý poslucháči Rádia_FM vybrali za album roka na cenách Radio_Head Awards. Interpretáciu tohto krátkeho filmu spolu s kapelou necháva na divákoch.

Po akustickom koncertnom albume so speváčkami zo SĽUK-u už Barmani robia na nových skladbách a nielen v skúšobni. Za sebou aj jednu nahrávaciu session v štúdiách Lavagance s producentom Tomášom Löbbom. Prvý singel Doba Doba zverejnili včera, dnes ho zahrajú naživo v rámci akcie Pekné miesta v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave. Ďalší koncert spoločne so skupinou Para ich čaká 8. júna v Trenčianskych Tepliciach v areáli legendárneho kúpaliska Zelená žaba.

Teraz najčítanejšie