Denník N

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter: MS boli takmer dokonalé, no aj tak môžu byť pre Slovensko posledné domáce

Fasel (vľavo) a Kohút na tlačovej konferencii, na ktorej hodnotili MS. Foto - TASR
Fasel (vľavo) a Kohút na tlačovej konferencii, na ktorej hodnotili MS. Foto – TASR

Nový štadión, nová obec vo futbalovej lige a starý známy futbalový úspech.

1. Bude sa stavať hokejový štadión?

Rozhodnutie umiestniť slovenský tím do Košíc sa ukázalo ako správne. A to nielen pre vyrovnávanie regionálnych rozdielov, ale aj pre celkové čísla návštevnosti.

Keď Slováci hrali v roku 2011 v Bratislave, zápasy celkovo navštívilo 406-tisíc ľudí. Teraz sa podarilo prekročiť hranicu 470-tisíc návštevníkov.

V Košiciach bolo vypredaných deväť zápasov (z toho sedem slovenských), v Bratislave bol plný dom v 19 zápasoch (ani jeden slovenský).

Keď už sme pri číslach, na MS prišlo 120 hráčov z NHL, čo je najviac za posledných päť rokov. Zápasy si v televízii pozrelo 1,3 miliardy divákov v 166 krajinách sveta.

Šampionát by mal mať zisky v miliónoch eur a dosluhujúci prezident SZĽH Martin Kohút sľúbil, že prerozdeľovať ich bude nové vedenie, ktoré vzíde z júnových volieb. Predstavitelia končiacej vlády si snáď z tohto kroku zoberú príklad.

Po organizačnej stránke neprišlo k žiadnemu výraznému problému, najväčším boli vlajky, pre ktoré nevideli celé klzisko niektorí fanúšikovia v Košiciach.

Na východ republiky zvážal fanúšikov z celej krajiny špeciálny vlak Macejko (aby tam mohli kričať „My sme tu doma“) a pokiaľ vieme, pokazil sa len raz, nehorel ani raz.

Na Slovensku to však nebola len športová, ale aj funkcionárska udalosť. Na piatkovom Kongrese IIHF sa rozhodlo napríklad o organizátoroch MS 2023, 2024 a 2025.

Dva body sa výrazne týkajú Slovenska:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

MS v hokeji

Logo Športový NewsfilterŠportový newsfilter

Komentáre, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie