Denník N

Našich voličov Brusel nezaujíma, vysvetľuje teraz Kollár neúspech v eurovoľbách

Kollárovi a jeho kandidátom nepomohla ani návšteva Marine Le Penovej v Bratislave. Foto – FB MLP
Kollárovi a jeho kandidátom nepomohla ani návšteva Marine Le Penovej v Bratislave. Foto – FB MLP

Desaťpercentné hnutie dostalo v eurovoľbách len tri percentá. Ide o druhý neúspech v priebehu dvoch mesiacov, nepochodil ani Krajniak v prezidentskej voľbe.

Je desať mesiacov do parlamentných volieb a hnutiu Sme rodina sa nedarí. Najprv ich poslanec a kandidát Milan Krajniak získal v prvom kole prezidentských volieb len 2,8 percenta hlasov. V eurovoľbách teraz kollárovci dostali len 3,2 percenta hlasov a bez zisku europoslanca skončili až na desiatom mieste.

Hlas hnutiu, ktoré má v celoštátnych prieskumoch deväť až desať percent, odovzdalo len necelých 32-tisíc voličov. Na porovnanie, v prieskumoch sedempercentné KDH dostalo vo voľbách takmer 96-tisíc hlasov. Ako je možné, že v eurovoľbách takto kollárovci prepadli?

Kollár: Našich voličov Brusel nezaujíma

Boris Kollár má na to jednoduché vysvetlenie a neúspech do veľkej miery zľahčuje, hoci v kampani sa on aj kandidáti snažili a on odcestoval aj na míting európskych populistov do Milána a v Bratislave predtým privítal francúzsku nacionalistku Marine Le Penovú, ktorá napokon voľby vo Francúzsku vyhrala.

„Našich voličov nezaujímajú eurovoľby a Brusel. Je to pre nich

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Európska únia

Sme rodina

Slovensko

Teraz najčítanejšie