Denník N

Slovan v KHL končí, prihlási sa do extraligy. O dlhu voči mestu chce rokovať

Foto - TASR
Foto – TASR

Hokejový Slovan Bratislava nebude pokračovať v KHL, pretože sa mu nepodarilo nájsť nového investora. V novej sezóne sa Slovan prihlási do najvyššej domácej súťaže, účasť v nej však nemá istú.

Na tlačovej konferencii to oznámil Juraj Široký mladší. Člen predstavenstva klubu nevedel povedať, či bude Slovan aj naďalej hrať na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, keďže stále nesplatil niekoľkomiliónový dlh voči mestu.

Slovan sa tak vráti do najvyššej domácej súťaže, v ktorej v sezóne 2011/2012 pred odchodom do KHL získal svoj v poradí ôsmy titul. „Podáme prihlášku, na pokračovanie v KHL sme nenašli investora. Oznámili sme to už aj vedeniu KHL,“ povedal Široký.

Splatenie dlhu je otázne

„Ten dlh tu stále je, budeme sa s ním musieť popasovať,“ odpovedal na otázku, či Slovan splatí svoje dlhy.

Peniaze dlhuje mestu aj hráčom. Široký dodal, že splatenie financií voči hráčom je jedna z podmienok prihlásenia sa do najvyššej domácej súťaže. „S mestom budeme rokovať,“ doplnil. K 19. februáru bol dlh klubu voči mestu vo výške 978-tisíc eur.

„Neviem vám povedať, nakoľko je reálne, že sa s mestom dohodneme. My sme s ním o tomto nerokovali. Mesto malo byť vyrovnané z peňazí, ktoré by poslal investor,“ vysvetlil Široký. Zároveň priznal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie