Denník N

Psychológ, ktorý tvorí videohry: Pre svoje deti by som vybral iné hry ako Fortnite a Overwatch

Michal Božík. Foto N - Vladimír Šimíček
Michal Božík. Foto N – Vladimír Šimíček

Najprv bol vášnivým hráčom, potom videohry skúmal ako psychológ a dnes pracuje vo firme, ktorá ich vyrába. „Hry sú nástroj a ak ho uchopíme správne, vie byť veľmi prospešný,“ vraví Michal Božík.

Od psychológa by sme štandardne očakávali, že nás bude od videohier odhovárať, lenže vy pracujete vo firme Pixel Federation, ktorá ich vyrába. Aký je teda váš vzťah k videohrám?

Začal som ich hrať, keď som mal štyri roky a hrám ich dodnes. Pravdou je, že som ich hral ešte skôr, ako som sa naučil čítať a písať. Rodičia vtedy kúpili počítač a môj strýko mi na ňom ukázal prvé hry. Dokonca mám pocit, že som sa aj vďaka nim ľahšie naučil čítať, hoci, samozrejme, viedli ma k tomu aj rodičia.

Hranie hier sa už potom so mnou nieslo celý život. Keď som už študoval psychológiu na vysokej škole, zistil som, že sa môžem zamerať aj na výskum videohier. Na bakalársku tému som si navrhol tému Negatíva videohier, lebo to je prvé, čo človeku v tejto súvislosti napadne. Lenže vedúci katedry mi ukázal prácu s rovnakým názvom, ktorú napísal niekto už dva roky predo mnou. Tak som si povedal: „Dobre

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozhovory

Teraz najčítanejšie