Denník N

Newsfilter: Jeho veličenstvo Fico na poddaných nemá čas

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované o 20.35 – 1. Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti. 2. Ako Bisťo, Marian a Laco ďalej ničia povesť prokuratúry. 3. Kiskovi sa končia posledné pokojné dni, zatiaľ okolo neho chodia po špičkách.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: AppleGoogleSpotifyPodbeanAmazon AlexaRSS

1. Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti

Kým pozorovatelia zvonka premýšľajú, či sú pohyby v Smere vzburou alebo fraškou, pre straníkov nesie príbeh silné ponaučenie aj bez rozlúštenia tejto záhady.

Kým naň príde rad, stručné zhrnutie dňa:

Peter Pellegrini bol v Srbsku. Pravdepodobne bol spokojný, že tam riešil zahraničnú, a nie domácu politiku. Pre nespokojencov to však nebol dobrý deň. Ten, na koho sa spoliehajú (chcú Pellegriniho za predsedu strany), ich nechal celý deň v štichu.

Kým v stredu si mohli premiérovo vyhlásenie vysvetľovať, že ich podporil, dnes si nemali čo vysvetľovať. To zas v očiach nerozhodných – ak nejakí sú – môže vyzerať tak, že sa nič nedeje a radšej si vyberú istotu.

Líderka odporu Monika Smolková pre Nový čas povedala, že to tak nie je a má podporné stanoviská aj z Nových Zámkov, Prešova či Banskej Bystrice.

Večer sa ukázalo, že Krajská rada v Banskej Bystrici už začiatkom mája naozaj prijala dve uznesenia. V prvom „dôrazne prosí“ Fica, aby sa zúčastnil jej rokovania a v druhom požiadali o zvolanie mimoriadneho snemu, na ktorom sa malo voliť aj nové vedenie. Dôvodom je chýbajúca komunikácia centra s regiónmi a potreba „generačnej výmeny vo vedení“.

Jedno dôležité zistenie pre straníkov: Ne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Podcast Denníka N

Teraz najčítanejšie