Denník N

Newsfilter: Pravda našla Fica v Izraeli, ale neberme to veľmi vážne

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Pátranie pokračuje, pridal sa denník Pravda 2. Kým sa Fico vráti, všetko už môže byť inak 3. Markíza odhalila ďalšie očko v Kočnerovej sieti

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Pátranie pokračuje, pridal sa denník Pravda

Do záhady zmiznutia Roberta Fica prispel v piatok denník Pravda exkluzívnou informáciou z nemenovaného zdroja, že predseda Smeru odletel do Izraela, kde sa „zveril do rúk najlepším kardiológom, aby mu poradili a pomohli s jeho problémami so srdcom“.

Druhý nemenovaný zdroj mal Pravde prezradiť, že o Ficovom pobyte je informovaný aj izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

„Oba zdroje Pravdy sú dôveryhodné a zastávajú vplyvné funkcie,“ napísala Pravda.

Škoda, že sa to nedá napísať o samotnej Pravde. Vzťahy týchto novín so Smerom a najmä s Robertom Kaliňákom boli v posledných rokoch aj mesiacoch také podozrivé, že ich správu o Ficovi v Izraeli musíme brať s veľkou rezervou. Tieto pochybnosti nijako nezmenšuje fakt, že Ficovi s Kaliňákom by sa v tejto dramatickej situácii mohla hodiť kamufláž.

Nemôžem potvrdiť. Správu Pravdy sa nepodarilo overiť Denníku N ani konkurenčným médiám. Hovorca Smeru Ján Mažgút podľa vlastných slov túto informáciu tiež nemohol potvrdiť, „pretože ju nemal“.

Reportérka Denníka N Jana Shemesh, ktorá v Izraeli žije, považuje za možné, že by sa niekto ako Robert Fico liečil ako VIP pacient v krajine známej svojou špičkovou srdcovou medicínou, ale pochybuje, že by to mal riešiť sám Netanjahu, zvlášť, keď má doma podobné problémy s udržaním moci ako Fico.

Ústup alebo útok? Paralelne s izraelskou verziou sa medzi novinármi šírili aj ďalšie, žiadna z nich však nedosiahla vierohodnosť hodnú publikovania. Nič nepreniklo ani z ministerstva vnútra, ktoré platí Ficovi ochranku.

Zatiaľ sa ako najdôveryhodnejšia javí možnosť,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie