Liverpool vyhral Ligu majstrov, vo finále zdolal Tottenham 2:0

Futbalisti Liverpoolu s víťaznou trofejou. Foto – AP/Emilio Morenatti

Futbalisti Liverpoolu sa stali víťazmi Ligy majstrov 2018/2019. V madridskom finále vyhrali nad Tottenhamom 2:0.

Rozhodujúci moment sa odohral hneď v úvode zápasu. Rozhodca Damir Skomina nariadil v prvej minúte penaltu pre Liverpool po tom, čo v šestnástke zahral rukou Moussa Sissoko.

Penaltu následne premenil Mohamed Salah.

V závere druhého polčasu víťazstvo Liverpoolu definitívne poistil striedajúci Divock Origi, ktorý krížnou strelou zvnútra šestnástky prekonal Llorisa.

Finále (Madrid)

Tottenham Hotspur – Liverpool FC 0:2 (0:1)

Góly: 2. Salah (penalta), 87. Origi

Tottenham: Lloris (C) – Rose, Vertonghen, Alderweireld, Trippier – Winks (66. Moura), Sissoko (74. Dier) – Son, Eriksen, Alli (82. Llorente) – Kane

Liverpool: Alisson – Robertson, Van Dijk, Matip, Alexander-Arnold – Wijnaldum (62. Milner), Fabinho, Henderson (C) – Mané (90. Gomez), Firmino (58. Origi), Salah

Liverpool dosiahol svoje celkovo šieste víťazstvo v Lige majstrov alebo bývalom Pohári majstrov európskych krajín (1977, 1978, 1981, 1984, 2005, 2019).

Tréner Jürgen Klopp sa na tretí pokus dočkal víťazného finále Ligy majstrov. Predtým v ňom neuspel s Borussiou Dortmund (2013) a vlani s Liverpoolom.